Drukuj
 1. Dzisiaj jest pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny od czasu radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty, czyli Msze święte ku czci Matki Bożej są od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W soboty o godz. 7.00 rano. Dzieci  zachęcamy do udziału z lampionami. Przynoszą gwiazdeczki - obecności, które powiesimy na choinkach przy ołtarzu. Z imiennie podpisanych gwiazdek z dobrymi uczynkami będą losowane figurki Dzieciątka Jezus zabierane przez dziecko na dobę do domu.
 2. Młodzież III klasy gimnazjum po Mszy świętej o godz. 9.00 ma swoje cotygodniowe spotkanie w dolnym kościele.
 3. Wolontariusze Hospicjum Sosnowieckiego św. Tomasza po Mszy świętej kwestują na wyposażenie hospicjum stacjonarnego Zagłębiowskiego Centrum Wsparcia.
 4. W dniu dzisiejszym odbędzie się spotkanie Żywego Różańca o godz.17.00 i Msza święta o godz. 18.00 w intencji tej wspólnoty i za odmawiających różaniec.
 5. Zapraszamy na modlitwy, Mszę świętą i adorację członków i sympatyków Bractwa Szkaplerznego w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 16.00.
 6. W środę, 6 grudnia, wspomnienie św. Mikołaja – okazja, aby obdarować nie tylko najmłodsze dzieci.
 7. W czwartek pierwszy miesiąca modlimy się za kapłanów i o powołania do kapłaństwa.
 8. W piątek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Nie ma Postu. Msze święte są o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na Mszy wieczornej dzieci pierwszokomunijne przyjmą medaliki. O godz. 12.00 zapraszamy na Godzinę Maryjną, nabożeństwo i modlitwy ku czci Matki Najświętszej z przypisanymi obietnicami dla tego czasu tzw. Godzinie Łaski.
 9. W piątek o godz. 20.00 odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest dziecka w przyszłą niedzielę i w święta.
 10. W przyszłą niedzielę obchodzi imieniny nasz wikariusz Ks. Dr Daniel Bunia. Na Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy się modlili w Jego intencji i składali Mu życzenia.
 11. Także w przyszłą Niedzielę, II Adwentu, odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
 12. Pobłogosławione opłatki na wigilie można nabywać w przedsionku kościoła wspierając w ten sposób naszą Parafię. Są także świece Caritas: małe po 6 zł i duże po 15 zł na nasze świąteczne stoły, z których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Szczegóły są na plakacie. Są też kalendarze na 2018r.
 13. Tradycyjnie są losy na stoliku za ławkami na paczki świąteczne i prośba o przyniesienia wylosowanego asortymentu żywności. Paczki zostaną dostarczone do rodzin wielodzietnych i potrzebujących pomocy z naszej Parafii.
 14. Program wycieczki do Indii na wrzesień przyszłego roku jest wystawiony za ławkami.
 15. Dalej są kontynuowane prace przy czyszczeniu i malowaniu metalowych przęseł płotu wokół świątyni. Dziękujemy za składane ofiary na te i inne cele. Serdeczne Bóg zapłać!
 16. W minionym tygodniu zmarli z naszej Parafii Śp. + Jan Andrzejewski l.77 i Zdzisław Chmielarski l.77