Drukuj

 XXIV  NIEDZIELA   ZWYKŁA

 1. Dzisiaj jest dwudziesta czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym.
 1. W dniu dzisiejszym przedstawiciele Fundacji Promyk z Sosnowca po Mszach świętych kwestują na zbiórkę środków umożliwiających operację oczu 8-niej Darii Sierakowskiej, której grozi ślepota. Bóg zapłać za składane ofiary!
 1. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy polecali Panu Bogu naszą Ojczyznę i NSZZ Solidarność w XXXVI rocznicę jego powstania na terenie miasta Będzina.
 1. We wtorek, 13 dnia miesiąca, na Mszy świętej zbiorowej o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji Ojczyzny, pomordowanych na Kresach Wschodnich i zmarłych z naszych rodzin. Po niej przejście do Krzyża Katyńskiego na dalszą wspólną modlitwę.
 1. W środę, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego zapraszamy na Msze święte o godz. 7.00 i 18.00, na których poświęcimy krzyże wiszące w naszych domach.
 1. W piątek, trzeci miesiąca, zapraszamy na wotywną Mszę świętą o godz. 18.00 o Miłosierdziu Bożym. Po niej będzie nabożeństwo : koronka, modlitewne zatrzymanie się przy welonie okrywającym monstrancję, dotykając go na wzór ewangelicznej niewiasty i adorację relikwii św. S. Faustyny.
 1. Także w piątek o godz.16.30 spotkanie i próba scholki dziecięcej na plebani.
 1. W sobotę, 17 września, w 77 rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę, obchodzimy Dzień Sybiraka. Na Mszy świętej o godz. 18.00 modlić się będziemy za żyjących i zmarłych Sybiraków z Regionu Zagłębiowskiego, poległych na Wschodzie.
 1. Jednocześnie w tym dniu nasz wikariusz Ks. Robert Gacek obchodzi swoje imieniny. Na Mszy świętej o godz. 18.00 będziemy Go polecać w naszych modlitwach i życzeniach Panu Bogu życząc Mu szczęścia i obfitości Łask Bożych.
 1. W sobotę jest diecezjalna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Organizatorem jest parafia św. Jana Chrzciciela. Koszt 25 zł. Wyjazd o godz. 6.45. Lista została oddana. Jeśli ktoś chciałby jeszcze jechać to proszę to zgłosić bezpośrednio u organizatora.
 1. W przyszłą Niedzielę przypada święto św. Stanisława Kostki – Patrona dzieci i młodzieży polskiej. Na Mszy świętej o godz. 10.30 będziemy modlić się do Dobrego Ojca w niebie za Ich przyszłość i pomyślność.
 1. Także w przyszłą Niedzielę odbędzie się ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. Już teraz dziękujemy za to wsparcie!
 1. Pielgrzymka do Rzymu jednak się odbędzie. Organizatorem będzie katowickie biuro podróży Mistral, które przejmuje wszystkie świadczenia i gwarancje biura Frater. Spotkanie dla pielgrzymów odbędzie się na plebani we wtorek o godz. 19.00.
 1. Ze względu na rozpoczęty rok szkolny bardzo prosimy Rodziny, uzgodnić termin pogrzebu zaczynając od spotkania w kancelarii z księdzem dyżurnym, a potem zaplanować godziny z zakładem pogrzebowym i zarządem cmentarza. 
 1. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. +  Stanisław Kozana l.71, Irena Szymczyk – Grabowska l.91, Marianna Morawiak l.81, Stanisław Gawlikowski l.81.