1. Dzisiaj jest szósta Niedziela zwykła w roku liturgicznym, Światowy Dzień Chorego.
  2. Gościmy dziś przedstawicieli Wspólnoty Jozue działającej w ramach Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym, którzy dzielą się swoją wiarą i zapraszają na Kurs Alpha.
  3. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  4. Katechezy neokatechumenatu odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w dolnym kościele. Zapraszamy serdecznie!

1. Dzisiaj jest piąta Niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  2. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj o godz.17.00, a potem Msza święta o godz. 18.00 w intencji wspólnoty i za odmawiających różaniec.
  3. Zapraszamy na modlitwy, adorację i Mszę świętą członków i sympatyków Bractwa Szkaplerznego, jutro w pierwszy miesiąca poniedziałek o godz. 16.00.
  4. Katechezy neokatechumenatu dla dorosłych i młodzieży odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w dolnym kościele.

1. Dzisiaj jest czwarta Niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  2. Jeśliby ktoś miałby życzenie przyjąć kolędę w tym tygodniu w innym terminie to proszę to uzgodnić osobiście z księdzem.
  3. Gościmy przedstawicieli neokatechumenatu z Sosnowca, którzy zapraszają na katechezy dla dorosłych w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w dolnym kościele.

1. Dzisiaj jest Trzecia Niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  2. Trwamy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan. W czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Ap o godz. 18.00 w kościele św. Tomasza w Sosnowcu-Pogoni odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne. Hasłem tegorocznych rozważań są słowa „Prawica Twoja wsławiła się mocą”.
  3. Dzisiaj obchodzimy Dzień Babci, a w poniedziałek Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie i życzeniach o tak drogich dla nas Osobach.
  4. W poniedziałek, 22 dnia miesiąca, po Mszy wieczornej zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity wraz z adoracją Jej relikwii!

1. Dzisiaj jest druga Niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  2. W imieniu Konferencji Episkopatu Polski dziękujemy organizatorom obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”, wolontariuszom zbierającym podpisy, 830 tysiącom obywateli, którzy podpisali się pod tym projektem oraz wszystkim posłom, którzy – głosując za życiem – udzielili poparcia temu obywatelskiemu projektowi ustawy. Ufamy, że wkrótce zostaną zwiększone prawne gwarancje ochrony życia najsłabszych przez powstrzymanie aborcji eugenicznej. Oświadczenia biskupów polskich.
  3. W dniu dzisiejszym o godz. 16.00 odbędzie się w górnym kościele, XXIV Finał Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika. W związku z tym Msze święte w niedziele i poniedziałkowa poranna o godz. 7.00 są sprawowane w dolnym kościele. Wstęp na koncert jest wolny i otwarty dla wszystkich. Finałową galę można oglądać w internecie na stronie mfkip.pl.