III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                            Będzin, 28.02.2016 r. 

 1. Dzisiaj jest trzecia Niedziela Wielkiego Postu.
 1. Tradycyjnie w połowie Wielkiego Postu w naszej Parafii rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je Ks. Dr Jan Koclęga, wykładowca Seminarium Duchownego w Częstochowie. Dla Parafian cykl nauk oparty jest na grafiku Mszy świętych niedzielnych o godz. 7.00; 9.00; 10.30; 12.00; 17.30 jako nauki pasyjnej na Gorzkich Żalach i o godz. 18.00. W pozostałe 3 dni tygodnia ; poniedziałek, wtorek i środę, na Mszach świętych o godz. 7.00, 18.00 i o godz. 20.00 dla późno pracujących w poniedziałek i we wtorek.          

Dniem spowiedzi świętej jest wtorek, 1 marca, przedpołudniem od godz.7.00 i środa 2 marca, popołudniu od godz. 17.00. Dla Gimnazjum nauki są o godz. 9.00 w kolejne trzy dni od poniedziałku do środy. Dla dzieci ze Szkół Podstawowych Nr 11 i 13  nauki rekolekcyjne odbędą się dla klas łączonych  VI, V, IV od godz. 10.30. Dla dzieci z klas III, II, I o godz. 12.00 przez te trzy dni.  Bardzo prosimy  Rodziców o upewnianie się,  czy rzeczywiście Wasze dzieci  są obecne na Rekolekcjach.

 1. We wtorek, 1 marca, w Dzień Pamięci Narodowej o Żołnierzach Wyklętych, zapraszamy na godz. 18.00 na uroczystą Mszę świętą z udziałem Orkiestry Wojskowej z Bytomia, która uświetni Eucharystię. Na tablicy ogłoszeń są informacje o znajdującej się w kościele wystawie.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy : czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i o powołania do kapłaństwa. W piątek nabożeństwa  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będą po Mszach świętych o godz. 7.00 i 18.00.  Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00.  W sobotę po Mszy o godz. 7.00 odbędzie się nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P.   Rano od godz. 9.00 jeździmy do chorych z posługą sakramentalną w/g listy. Po wieczornej Eucharystii Grupa Modlitewna naszej Parafii zaprasza na czuwanie zakończone Apelem i Mszą świętą wotywną o św. O. Pio o godz. 21.00.
 1. Droga Krzyżowa; w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o godz.17.30 dla dorosłych ( pod przewodnictwem Bractwa Szkaplerznego ) bezpośrednio, po której będzie sprawowana Msza święta. Kolekta po nabożeństwach jest zbierana na wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w Niedzielę o godz. 17.30. Kazanie pasyjne zastąpi niedzielną homilię o godz. 18.00.  Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.
 1. W czwartek o godz. 17.00 odbędzie się adoracja młodzieży przed ŚDM. Zapraszamy !
 1. Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych odbędą się w Sosnowcu w kościele u Sióstr Karmelitanek w piątek, sobotę i w niedzielę. Szczegóły są na plakacie.
 1. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.
 1. Ofiary zbierane na Kościoły Misyjne w minioną niedzielę wyniosły 1245, 36 zł. Bóg zapłać!
 1. Wydawanie żywności, tym razem, cebuli i marchwi w naszym Parafialnym Oddziale Caritasu odbędzie się w czwartek od godz. 16.00 do 17.30 i w piątek od godz. 8.00 do 10.00.
 1. Za ławkami w koszyku są przygotowane karteczki z nazwami produktów, z których składamy paczki żywnościowe na Święta Wielkanocne dla rodzin najbardziej potrzebujących wsparcia z naszej Parafii. Prosimy do Niedzieli Palmowej postarać się je dostarczyć, by był czas na roznoszenie ich po domach. Bardzo prosimy nie odkładać tego na ostatnią chwilę !
 2. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Witold Szot l.78, Helena Żmudzińska l.85, Stanisław Potempski l.74, Eleonora Krzyżek l.69, Jerzy Ziental l.63.