1. Dzisiaj jest ósma niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  1. Katechezy neokatechumenatu są w poniedziałki i środy o godz. 19.00 w dolnym kościele.
  1. Od najbliższej środy rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Tego dnia w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, jakościowy i ilościowy, który oznacza możliwość spożycia trzech posiłków w ciągu dnia w tym tylko jednego do syta. Prawem wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do 60 roku życia. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 7.00; 9.00; 16.30, dla dzieci i o godz. 18.00.
  1. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty.
  1. Rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa w okresie Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa; w piątek o godz. 16.30 (dla dzieci) i o godz.17.30 dla dorosłych. W tym tygodniu pod przewodnictwem Żywego Różańca. Bezpośrednio po niej będzie sprawowana Msza święta ze zbiórką na tacę przeznaczoną na wystrój i na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w Niedzielę o godz. 17.30. Kazanie pasyjne zastąpi homilię na Mszy świętej o godz. 18.00.  Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  1. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w III Niedzielę Wielkiego Postu tj. od niedzieli 19 marca i będą trwały do środy 22 marca.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy : czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa tylko po Mszy świętej o godz. 7.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00.

W sobotę po Mszy o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.  Rano od godz. 9.00 jeździmy do chorych z posługą sakramentalną w/g listy. Po wieczornej Eucharystii Grupa Modlitewna zaprasza na czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim i Mszą świętą o godz. 21.00.

1. W sobotę w kurii o godz. 9.00 będzie kurs dla fotografów na akredytację kościelną.
  1. W przyszłą niedzielę jest spotkanie Żywego Różańca o godz. 17.00. Zapraszamy!
  1. Informacja o rekolekcjach dla małżeństw niesakramentalnych jest na tablicy ogłoszeń.
  1. W ramach odchodów setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie, Parafia nasza w połowie września, planuje 10 dniową pielgrzymkę samolotową, a potem autokarową do Fatimy, Santiago de Compostela oraz wypoczynku nad morzem; czyli do Portugalii i Hiszpanii. Koszt 4060 zł i 90 euro. Szczegóły są na tablicy ogłoszeń lub u Ks. Proboszcza. Osoby zainteresowane prosimy o szybki kontakt ze względu na rezerwacje lotniczą.
  1. Trwa rozbiórka dawnej kaplicy. W jej miejscu zostanie postawiony krzyż na cokole z upamiętniającą ten teren informacyjną tablicą.
  1. W minionym tygodniu w naszej Parafii zmarli Śp. + Andrzej Kaczor l.62, Marianna Litwińska l.86, Alfred Gozdal l.73, Zbigniew Toruński l. 74.