1. Dzisiaj jest pierwsza Niedziela Wielkiego Postu. 
 1. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00. Zapraszamy!
 1. Katechezy neokatechumenatu są w poniedziałki i środy o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 1. Jutro od godz. 16.00 zapraszamy na modlitwy i Mszę świętą Bractwa Szkaplerznego.!
 1. Nabożeństwa Wielkopostne:

Droga Krzyżowa; w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o godz.17.30 dla dorosłych. W tym  tygodniu przewodniczy  Bractwo Szkaplerzne.  Po niej bezpośrednio będzie sprawowana Msza święta. Kolekta po tych nabożeństwach i na Mszy jest zbierana na wystrój Ołtarza Wystawienia, Ciemnicy i Grobu Pańskiego. 

Gorzkie Żale z nauką pasyjną w Niedzielę o godz. 17.30. Kazanie pasyjne zastąpi niedzielną homilię o godz. 18.00.  Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

 1. Za dwa tygodnie, w III Niedzielę Wielkiego Postu, od 19 do 22 marca, rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, młodzieży szkolnej i dzieci. Już teraz prosimy o uprzednie zarezerwowanie sobie czasu wolnego na te spotkania. Sakrament pojednania przewidziany jest na wtorek przedpołudniem i w środę popołudniu.
 1. Postanowienia wielkopostne np. czasowej abstynencji od alkoholu, papierosów czy innych zobowiązań prosimy wpisywać do Parafialnej Księgi Trzeźwości wystawionej przy chrzcielnicy. Dziękujemy i zachęcamy do tego aktu przemiany w walce z samym sobą. 
 1. Informacja o rekolekcjach dla małżeństw niesakramentalnych jest na tablicy ogłoszeń.
 1. W przyszłą Niedzielę, II Wielkiego Postu, po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie dla Kościołów Misyjnych. Tegoroczne hasło akcji to : Gdzie misjonarze - tam nadzieja. Szczegóły są na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 1. Ofiary do stałej puszki na Fundację Radia Maryja wyniosły 971, 38 zł. Bóg zapłać!
 1. Hospicjum Sosnowieckie im. św. Tomasza sprawuje opiekę nad osobami nieuleczalnie chorymi w ich własnych domach, ale obecnie buduje placówkę stacjonarną, w której zapewni im opiekę całodobową. Zakończenie inwestycji planowane jest jeszcze przed końcem tego roku. Dlatego zachęcamy wszystkich do odpisania w zeznaniach podatkowych w tym roku 1% właśnie na to hospicjum, aby placówka mogła służyć wszystkim potrzebującym pomocy wiernym! Ulotki są za ławkami, a szczegółami o odpisie dysponuje Ks. Mariusz. 
 1. W ramach obchodów setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie, Parafia nasza w połowie września, planuje 10 dniową pielgrzymkę samolotową, a potem autokarową do Fatimy, Santiago de Compostela i wypoczynku nad morzem. Koszt 4060 zł i 90 euro. Szczegóły są na tablicy ogłoszeń lub u Ks. Proboszcza.
 1. Zostały poświęcone nowe cztery bursy na posługę sakramentalną dla chorych. Bóg zapłać za składane ofiary na te i inne cele w naszej Parafii!
 1. Jak widać postępują prace przy rozbiórce dawnej kaplicy. W jej miejscu zostanie postawiony krzyż na cokole z upamiętniającą ten teren informacyjną tablicą.
 1. W minionym tygodniu odeszli z naszej Parafii zmarli Śp.: +Wiesława Urbańska l.68. Ryszard Pasek l.66.