1. Dzisiaj jest druga Niedziela Wielkiego Postu.
  1. Po Mszy świętej są zbierane ofiary do puszek na wsparcie dla Kościołów Misyjnych. Hasło tegorocznej akcji to: Gdzie misjonarze - tam nadzieja. Szczegóły są na plakacie.
  1. Tradycyjnie w połowie Wielkiego Postu, w III niedzielę, w naszej Parafii rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne.  Poprowadzi je Ks. Rafał Stępniewski, dyrektor Domu św. Józefa w Będzinie. Dla Parafian cykl nauk oparty jest na grafiku Mszy świętych niedzielnych o godz. 7.00; 9.00; 10.30; 12.00; 17.30 jako nauki pasyjnej na Gorzkich Żalach i o godz. 18.00. W pozostałe 3 dni tygodnia ; poniedziałek, wtorek i środę, na Mszach świętych o godz. 7.00, 18.00 i o godz. 20.00 dla pracujących w poniedziałek i we wtorek.  Dniem spowiedzi świętej jest wtorek, 21 marca, przedpołudniem od godz.7.00 i popołudniu od godz. 17.00  oraz  środa  22  marca od godz. 17.00. Dla Gimnazjum nauki są o godz. 9.00 w kolejne trzy dni od poniedziałku do środy. Dla dzieci ze Szkół Podstawowych Nr 11 i 13  nauki rekolekcyjne odbędą się dla klas łączonych  VI, V, IV od godz. 10.30. Dla dzieci z klas III, II, I o godz. 12.00 przez te trzy dni.  Bardzo prosimy  Rodziców o upewnianie się,  czy Wasze dzieci  są obecne na Rekolekcjach.
  1. Nabożeństwa Wielkopostne:

Droga Krzyżowa; w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o godz.17.30 dla dorosłych. W tym  tygodniu przewodniczy  Akcja Katolicka  Po niej bezpośrednio będzie sprawowana Msza święta. Kolekta po tych nabożeństwach i na Mszy jest zbierana na wystrój Ołtarza Wystawienia, Ciemnicy i Grobu Pańskiego. 

Gorzkie Żale z nauką pasyjną w Niedzielę o godz. 17.30. Kazanie pasyjne zastąpi niedzielną homilię o godz. 18.00.  Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

  1. Postanowienia wielkopostne i inne zobowiązania prosimy wpisywać do Parafialnej Księgi Trzeźwości wystawionej przy chrzcielnicy. Dziękujemy i zachęcamy do tego aktu osobistej przemiany w walce z samym sobą!
  1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w środę, 15 marca, o godz.16.30 w dolnym kościele.
  1. W przyszłą niedzielę członkowie rodziny małego Pawełka chorego na białaczkę będą kwestowali na pomoc w zakupie leków dla niego.
  1. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w połowie września. Szczegóły są na tablicy ogłoszeń lub u Ks. Proboszcza.
  1. Coraz bardziej jest widoczny postęp prac przy rozbiórce dawnej kaplicy. W jej miejscu zostanie postawiony krzyż na cokole z upamiętniającą ten teren informacyjną tablicą.
  1. W minionym tygodniu odeszły z naszej Parafii zmarłe Śp. + Danuta Sidło l.69 i  Anna Lech l.73.