1. Rozpoczynają się w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne.  Prowadzi je Ks. Rafał Stępniewski, dyrektor Domu św. Józefa w Będzinie. Dla dorosłych cykl nauk oparty jest na grafiku Mszy świętych niedzielnych o godz. 7.00; 9.00; 10.30; 12.00; 17.30 jako nauki pasyjnej na Gorzkich Żalach i o godz. 18.00. W pozostałe 3 dni tygodnia ; poniedziałek, wtorek i środę, na Mszach świętych o godz. 7.00, 18.00 i o godz. 20.00 dla pracujących w poniedziałek i we wtorek.  Dniem spowiedzi świętej jest wtorek, 21 marca, przedpołudniem od godz.7.00 i popołudniu od godz. 17.00  oraz  środa  22  marca od godz. 17.00. Dla Gimnazjum nauki są o godz. 9.00 w kolejne trzy dni od poniedziałku do środy. Dla dzieci ze Szkół Podstawowych Nr 11 i 13  nauki rekolekcyjne odbędą się dla klas łączonych  VI, V, IV od godz. 10.30. Dla dzieci z klas III, II, I o godz. 12.00 przez te trzy dni.  Bardzo prosimy  Rodziców o upewnianie się,  czy dzieci  są obecne na spotkaniach.
 1. Wponiedziałek obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, Opiekuna Pana Jezusa i całego Kościoła.
 1. Nabożeństwa Wielkopostne:

Droga Krzyżowa; w piątek dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz.17.30. W tym  tygodniu przewodniczy  Grupa  Modlitewna.  Po niej bezpośrednio będzie sprawowana Msza święta. Kolekta po tych nabożeństwach i na Mszy jest zbierana na wystrój Ołtarza Wystawienia, Ciemnicy i Grobu Pańskiego. 

Gorzkie Żale z nauką pasyjną w Niedzielę o godz. 17.30. Kazanie pasyjne zastąpi niedzielną homilię o godz. 18.00.  Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

 1. 22 dnia miesiąca, w środę, po Mszy kończącej rekolekcje odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Rity.
 1. W sobotę, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte są o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
 1. W sobotę pielgrzymujemy do katedry na godz. 10.30 na uroczystość 25 rocznicy powstania naszej Sosnowieckiej Diecezji i poświęcenie figury MB Fatimskiej. Zapraszamy wszystkich!
 1. Postanowienia wielkopostne i inne zobowiązania prosimy wpisywać do Parafialnej Księgi Trzeźwości wystawionej przy chrzcielnicy.
 1. Ofiary do puszek z minionej niedzieli na Kościoły Misyjne wyniosły 1774, 71 zł. Bóg zapłać za te ofiary!
 1. Na filarach zostały umieszczone figury św. Michała Archanioła (fundacja pewnej Osoby) i św. Antoniego z Padwy z dolnego kościoła. W imieniu Parafian dziękujemy Im za ten dar!
 1. Po Mszy świętej członkowie rodziny małego Pawełka chorego na białaczkę kwestują na pomoc w zakupie leków dla niego.
 1. Ze stolika za ławkami można zabrać losy na zakup produktów spożywczych, z których skompletujemy paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej Parafii.
 1. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w połowie września. Jest także oferta pielgrzymki do Medjugorje z naszej Parafii na przełomie czerwca i lipca. Szczegóły są wypisane na ulotkach wystawionych za ławkami.
 1. Praktycznie dawna kaplica została rozebrana. W jej miejscu zostanie postawiony krzyż na cokole z informacyjną tablicą. Dalej będą kontynuowane prace na tym terenie i placu. Dziękujemy za składane ofiary do kopert i na tace na te i inne cele. Serdeczne Bóg zapłać!