1. Dzisiaj jest czwarta Niedziela Wielkiego Postu zwana " Leatare" - Radujcie się. W tradycji rzymskiej jest to " Niedziela Róż ", ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami, a Papież złotą różę ofiarował osobie zasłużonej dla Kościoła.
 1. Dziękujemy wszystkim Osobom zaangażowanym w przebieg Rekolekcji Wielkopostnych : Drogim Parafianom, Młodzieży, Dzieciom , Kapłanom, Katechetom, Nauczycielom, Wychowawcom, Pracownikom Świeckim naszej Parafii, Paniom pracującym w kuchni i dbającym o czystość świątyni i o kwiaty; składamy serdeczne podziękowania. Niech Dobry Bóg wynagrodzi Wam Swym błogosławieństwem w życiu za to osobiste zaangażowanie - serdeczne Bóg zapłać!
 1. We wtorek przypada 8 rocznica święceń biskupich Ks. Bp Grzegorza Kaszaka. Polecajmy Panu Bogu Pasterza naszej Diecezji w swych modlitwach.
 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 19.00 w dolnym kościele. 
 1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy o godz. 7.00 odbędzie się nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. Po wieczornej Eucharystii Grupa Modlitewna naszej Parafii zaprasza na czuwanie zakończone Apelem i Mszą świętą wotywną o św. O. Pio o godz. 21.00.
 1. 8 kwietnia odbędzie się Dzień Chorych w naszej Parafii. Dlatego w tym tygodniu, w pierwszą sobotę miesiąca, nie będziemy u nich z wizytą. W sobotę przed Niedzielą Palmową , za dwa tygodnie, udzielimy sakramentów świętych osobom chorym przed Świętami Wielkanocnymi. O godz. 9.00 odbędzie się Msza święta w kościele za osoby chore i w podeszłym wieku z naszej Parafii, a po Niej odwiedziny po domach z posługą sakramentalną. Można już te Osoby zapisywać na listę w kancelarii.
 1. Droga Krzyżowa; w piątek dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz.17.30. W tym tygodniu przewodniczy Parafialny Oddział Caritas. Po niej bezpośrednio będzie sprawowana Msza święta. Kolekta po tych nabożeństwach i na Mszy jest zbierana na wystrój Ołtarza Wystawienia i Grobu Pańskiego.  Gorzkie Żale z nauką pasyjną w Niedzielę o godz. 17.30. Kazanie pasyjne zastąpi niedzielną homilię o godz. 18.00.  Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.
 1. W imieniu Parafian dziękujemy rodzicom dzieci I Komunii świętej ze Szkoły Nr 11 za ufundowanie jako daru ołtarza fioletowego kompletu dwóch dalmatyk i ornatu. Bóg zapłać!
 1. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.
 1. Ze stolika za ławkami można zabrać losy na zakup produktów spożywczych, z których skompletujemy paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej Parafii.
 1. Dziękujemy za składane produkty spożywcze w sklepie Biedronka w minionym tygodniu. Dziękujemy młodzieży, wolontariuszom, dorosłym zaangażowanym w tę akcję. Bóg zapłać!
 1. Trwają zapisy na pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela w połowie września; na przełomie czerwca i lipca do Medjugorje z naszej Parafii. Szczegóły są wypisane na ulotkach wystawionych za ławkami i na tablicy ogłoszeń. 
 1. W minionym tygodniu odeszli z naszej Parafii zmarli Śp. + Alina Kryszak l. 78. Henryk Głowniak l.66, Argirios Sliupkas l.74.