1. Dzisiaj jest piąta Niedziela Wielkiego Postu.
 1. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00, a potem Eucharystia w intencji naszej Parafialnej Rodziny Różańcowej po nabożeństwie Gorzkich Żali.
 1. Także dzisiaj Domowe Hospicjum Fundacji Pro Salute przeprowadza akcję w naszym mieście „Dla ciebie żonkil dla chorego nadzieja” kwestując w ten sposób na zakup 3 koncentratorów tlenu oraz jednorazowego sprzętu medycznego dla pacjentów.
 1. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca zapraszamy na modlitwy, Msze świętą i adorację członków i sympatyków Bractwa Szkaplerznego od godz. 16.30. 
 1. 3 kwietnia, w poniedziałek, nasz P. kościelny Ryszard obchodzi swoje imieniny. Na Mszy świętej o godz. 18.00 polecać Go będziemy Bogu we wspólnej modlitwie, na którą zapraszamy.
 1. Spotkanie rodziców dzieci z I Komunii świętej ze Szkoły Nr 13 odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 w górnym kościele.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

W czwartek  modlimy się za kapłanów i o powołania do kapłaństwa.

W piątek  nabożeństwo  ku czci Serca Pana Jezusa będzie tylko po Mszy świętej o godz. 7.00. Po Mszy o 18.00 jest Droga Krzyżowa ulicami miasta.  Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.30.   

 1. Droga Krzyżowa; w piątek dla dzieci o godz. 16.30. Dla dorosłych tradycyjnie w ten piątek przed Niedzielą Palmową po Mszy świętej ok. godz.18.40, wyruszymy ulicami naszej Parafii z drewnianym krzyżem. Pójdziemy ulicami: 9 Maja, Chmielewskiego, Rewolucjonistów, Skalskiego, 9 Maja. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wzięcia udziału w modlitwie. Nie zapomnijmy o podręcznym oświetleniu np. o zniczach. Kolekta będzie zbierana na wystrój Ciemnicy i Grobu podczas Eucharystii. Gorzkie Żale w Niedzielę o godz. 17.30.
 1. W ten piątek kancelaria wieczorem nie będzie czynna, ale katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest w tym miesiącu odbędzie się o godz. 20.00.
 1. W sobotę o godz. 9.00 odbędzie się Msza święta w intencji osób chorych i starszym wiekiem, na której będzie można przystąpić do sakramentu pojednania, namaszczenia chorych i Komunii świętej przed Świętami Wielkanocnymi. Po niej, około godz. 10.00 pojedziemy do chorych. Przyjmujemy zapisy tych Osób i ich adresy na listę w zakrystii lub kancelarii. 
 1. Także w tę sobotę przed Niedzielą Palmową, będziemy przeżywać Diecezjalny Dzień Młodych. Młodzież gromadzi się przy katedrze w Sosnowcu od godziny 10.00.
 1. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Procesja z palmami wokół świątyni na Mszy dziecięcej o godz. 10.30. Po niej odbędzie się konkurs na największą ( rekord w 2016 – 11,5 m) i najpiękniejszą palmę.
 1. Uczeń klasy I gimnazjum naszej Parafii Piotr Kubicki dostał się do Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego. Gratulujemy jemu, nauczycielom i rodzicom życząc dalszych sukcesów. 
 1. Ze stolika za ławkami można zabrać losy na zakup produktów spożywczych, z których skompletujemy paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej Parafii.
 1. Trwają zapisy na pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela w połowie września oraz na przełomie czerwca i lipca do Medjugorje. Szczegóły są na tablicy ogłoszeń. 
 1. Parafia podpisała umowę z Przedsiębiorstwem Remontowym Urządzeń Energetycznych ECOMEX z Gliwic na dofinansowanie wniosku w ramach Programu Priorytetowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej mającego na celu poprawę efektywności energetycznej, czystości powietrza i zmniejszenie zużycia energii. Wniosek został złożony w ten czwartek w Warszawie. Staramy się o przyznanie od 85 % do 95 % umarzalnych dotacji. Parafia ma dać wkład własny środków w wysokości od 15 % od 5 %. Firma przygotowuje projekt dla ministerstwa o dotacje, analizę prawną i energetyczno – cieplną, ewentualny kredyt bankowy gdybyśmy nie mieli środków własnych. Za dotychczas wykonaną pracę dokumentacyjną wniosku; analizę statystyczną, obmiar i cyfrowy model budynków oraz audyt energetyczny całości kompleksu, Parafia ponosi koszty sama. Jej  wielkość to ok. 24 300 zł. płatne w przeciągu 14 dni od złożenia wniosku. Dlatego bardzo prosimy o hojność ofiar na tacę lub do kopert przez te dwie najbliższe niedziele by móc zapłacić za faktury firmie.
 1. W naszej świątyni w ramach bezpłatnego testu wprowadzono nowy System Świeczników Wotywnych – uważany za najbezpieczniejszy i najczystszy w obecnym czasie. Czas trwania testu do wypalenia kartonu świec. Zachęcamy do korzystania i prosimy o opinie i komentarze.
 1. W minionym tygodniu odeszli z naszej Parafii zmarli Śp. + Stanisław Ceś l.68, Mieczysław Starzyński l.76.