IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                               Będzin, 06.03.2016 r.

 

 1. Dzisiaj jest czwarta Niedziela Wielkiego Postu zwana " Leatare" - Radujcie się. W tradycji rzymskiej jest to " Niedziela róż ", ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami, a Papież złotą różę ofiarował osobie zasłużonej dla Kościoła.
 1. Dziękujemy wszystkim Osobom zaangażowanym w przebieg Rekolekcji Wielkopostnych : Drogim Parafianom, młodzieży, dzieciom , Kapłanom, Katechetom, Nauczycielom, Wychowawcom, pracownikom świeckim Parafii, Paniom pracującym w kuchni i dbającym o czystość świątyni i o kwiaty; składamy serdeczne podziękowania. Niech Dobry Bóg wynagrodzi Wam Swym błogosławieństwem - serdeczne Bóg zapłać ! Osobne słowa podziękowania kierujemy do Starostwa Powiatowego Powiatu Będzińskiego i Pana Starosty za oprawę Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Dziękujemy za wystawę o Żołnierzach Niezłomnych, a przedstawicielom władz państwowych za Ich obecność i wspólną modlitwę.
 1. Dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.
 1. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca, modlitwy i Msza święta Bractwa Szkaplerznego o godz. 16.00. Zapraszamy !
 1. W czwartek o godz. 17.00 odbędzie się adoracja młodzieży przed ŚDM. Zapraszamy !
 1. Droga Krzyżowa; w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o godz.17.30 dla dorosłych ( pod przewodnictwem Akcji Katolickiej ) bezpośrednio, po której będzie sprawowana Msza święta. Kolekta po nabożeństwach jest zbierana na wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w Niedzielę o godz. 17.30. Kazanie pasyjne zastąpi niedzielną homilię o godz. 18.00.  Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.
 1. Szkoły Katolickie Fundacji KANA zapraszają na Dzień Otwarty, który odbędzie się 15 marca, we wtorek, o godz. 17.00 w Sosnowcu, przy ul. Legionów 10. Informacje na plakacie.
 1. Wydawanie żywności, jabłek i marchwi w naszym Parafialnym Oddziale Caritasu odbędzie się w czwartek od godz. 16.00 do 17.30 i w piątek od godz. 8.00 do 10.00.
 1. Ze stolika za ławkami można zabrać losy na zakup produktów, z których skompletujemy paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin w naszej Parafii.
 1. Parafialna Księga Trzeźwości jest wystawiona przy chrzcielnicy na stoliku.
 1. 19 marca, w sobotę przed Niedzielą Palmową udzielimy sakramentów świętych osobom chorym przed Świętami Wielkanocnymi. O godz. 9.00 odbędzie się Msza święta za osoby chore i w podeszłym wieku, a po Niej odwiedziny po domach. Można już te Osoby zapisywać na listę w kancelarii.
 1. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Sebastian Chojnowski l.38, Andrzej Sokół l.58, Stanisław Chlebda l.66, Julianna Garlewicz l.83.