1. Dzisiaj jest piąta Niedziela Wielkanocna. 
 1. W ramach obchodzonego Jubileuszu 100 lecia Objawień Fatimskich, dwie figury NMP Fatimskiej rozpoczną pielgrzymowanie po domach naszej Parafii. Będą przekazywane w sposób godny i z szacunkiem od rodziny do rodziny na dobę na czas wspólnej modlitwy. Rozpoczniemy dzisiaj od ulic: Rewolucjonistów i Zwycięstwa. 
 1. Nabożeństwa Majowe są w tygodniu i w Niedziele o godz. 17.30. Codzienne Apele Jasnogórskie o godz. 21.00. W niedziele i uroczystości jest dodatkowa Msza święta o godz. 20.30 zakończona Apelem. Zachęcamy do składania modlitewnych intencji apelowych do skrzynki za ławkami.
 1. W dniu dzisiejszym o godz. 12.00 odbędzie się I Komunia Święta dzieci Kl. III ze Szkoły Podstawowej Nr 11. Liturgicznym darem ołtarza rodziców tych dzieci jest ofiarowany fioletowy komplet dwóch dalmatyk i jednego ornatu z haftowanymi motywami eucharystycznymi. Wyrażamy wdzięczność i podziękowania za ten dar ołtarza Rodzicom i dzieciom dla Parafii.
 1. We wtorek obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika.
 1. 19 maja, w trzeci piątek miesiąca, zapraszamy na Msze świętą wotywną o Miłosierdziu Bożym i koronkę do tej tajemnicy wiary. Ze względu na Nabożeństwo majowe nie będzie wystawienia, ale zakończymy modlitwy adoracją relikwii św. S. Faustyny.
 1. W przyszłą Niedziele o godz. 12.00 odbędzie się I Komunia Święta dzieci Kl. III ze Szkoły Podstawowej Nr 13. Prosimy Osoby, które stale są na tej godzinie Eucharystii o wybranie sobie innej pory Mszy świętej by pozostawić wolne miejsca rodzinom i gościom tych dzieci. W przeddzień, w sobotę, 20 maja, o godz. 9.00 dzieci, przystąpią do sakramentu pierwszej spowiedzi świętej wraz z ich rodzicami, chrzestnymi i krewnymi.
 1. Za dwa tygodnie, w niedzielę 28 maja, na Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy obchodzić Jubileusz Dwudziestolecia ogłoszenia naszej świątyni Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu. Uroczystościom będzie przewodniczył Ks. Dr Kanclerz Czesław Tomczyk. Już teraz zapraszamy do wspólnej modlitwy i rezerwacji czasu wolnego. 
 1. W dniach od 26 do 28 maja Ks. Tomasz Kryczko organizuje pielgrzymkę od Zielonej Góry, poprzez cały zachodni pas Polski aż po Kołobrzeg. Koszt 750 zł. Plan jest za ławkami. 
 1. Trwają zapisy na pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela w październiku oraz na przełomie czerwca i lipca do Medjugorje. Szczegóły są na tablicy ogłoszeń. 
 1. Jak Państwo widzą mimo niesprzyjającej pogody jest postęp prac przy utwardzaniu nawierzchni parkingowej. Dziękujemy za składane ofiary na ten i inne cele. Bóg zapłać! 
 1. W minionym tygodniu zmarła w naszej Parafii Śp. + Stanisława Pasek l.85.