1. Dzisiaj jest szósta Niedziela Wielkanocna.
  1. W ramach obchodzonego Jubileuszu 100 lecia Objawień Fatimskich oraz 25 lecia istnienia naszej diecezji, dwie figury NMP Fatimskiej pielgrzymują po domach Parafii na ulicach Rewolucjonistów i Zwycięstwa. Są przekazywane w sposób godny i z szacunkiem od rodziny do rodziny na dobę na czas wspólnej modlitwy. Wraz z nimi jest przekazywany Modlitewnik Fatimski i Kronika, do której prosimy w miarę możliwości o wpisywanie stosownej adnotacji danej rodziny lub osoby o obecności w domu i intencji modlitwy.
  1. W dniu dzisiejszym o godz. 12.00 odbędzie się I Komunia Święta dzieci Kl. III ze Szkoły Podstawowej Nr 13. Liturgicznym darem ołtarza rodziców tych dzieci jest ofiarowany złoty, haftowany ornat z autorskim motywem NMP Katyńskiej dla naszej Parafii. Wyrażamy wdzięczność i podziękowania za ten dar Rodzicom i dzieciom. Do kompletu, do koncelebry, zostały dokupione jeszcze dwa ornaty z podobnymi motywami.
  1. Nabożeństwa Majowe są w tygodniu i w Niedziele o godz. 17.30. Codzienne Apele Jasnogórskie o godz. 21.00. W niedziele jest dodatkowa Msza święta o godz. 20.30 zakończona Apelem. Zachęcamy do składania intencji apelowych do skrzynki za ławkami.
  1. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają Dni Modlitw o Dobre Urodzaje i Błogosławieństwo w pracy na roli.
  1. W poniedziałek, 22 dnia miesiąca, na Mszy świętej wotywnej odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Rity połączone ze święceniem róż. Do wspólnej modlitwy zapraszamy!
  1. W środę, 24 maja, z okazji Święta Matki w Państwowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina o godz. 17.00 odbędzie się bezpłatny koncert „Dziękuję Ci Mamo”. Wstęp wolny.
  1. Natomiast w sam Dzień Matki, 26 maja, modlimy się na Mszy świętej zbiorowej o godz. 18.00 w intencjach żyjących i zmarłych naszych Mam o łaski Im potrzebne w życiu obecnym i przyszłym. Zapraszamy!
  1. Także od piątku rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  1. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, na Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy obchodzić Jubileusz Dwudziestolecia ogłoszenia naszej świątyni tytułem Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu. Uroczystościom będzie przewodniczył Ks. Dr Kanclerz Czesław Tomczyk. Już teraz zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, a w sposób szczególny kandydatów do bierzmowania wraz z ich rodzinami.
  1. Także w przyszłą niedzielę zapraszamy mężczyzn na pielgrzymkę do Piekar Śląskich. Wyjście z parafii Wniebowzięcia NMP w Wojkowicach - Żychcicach o godz. 7.15.
  1. W dniach od 26 do 28 maja Ks. Tomasz Kryczko organizuje pielgrzymkę od Zielonej Góry, poprzez cały zachodni pas Polski aż po Kołobrzeg. Koszt 750 zł. Plan jest za ławkami.
  1. Trwają zapisy na pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela w październiku oraz na przełomie czerwca i lipca do Medjugorje. Szczegóły są na tablicy ogłoszeń.