1. Dzisiaj jest siódma Niedziela Wielkanocna. W Polsce obchodzona jako uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa Nowenna przed świętem Zesłania Ducha Świętego.
 2. Także w dniu dzisiejszym odchodzimy 17 rocznicę Konsekracji naszego kościoła. Z kolei na Mszy świętej o godz. 12.00 obchodzić będziemy Jubileusz Dwudziestolecia ogłoszenia naszej świątyni tytułem „Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu”. Uroczystościom będzie przewodniczył Ks. Dr Kanclerz Czesław Tomczyk. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
 1. W środę, 31 maja, przypada doroczny Odpust naszej Parafii - Nawiedzenia NMP. Msze święte są o godz. 7.00, 9.00 i za Parafian o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie i sakramentu bierzmowania udzieli Ks. Biskup Diecezjalny Grzegorz Kaszak. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy. Bardzo prosimy o wcześniejsze przyniesienie kwiatów do sypania na procesję. Zapraszamy dzieci, młodzież, ministrantów, asysty, poszczególne grupy parafialne ze sztandarami. W tym dniu nabożeństwo majowe będzie po Mszy świętej połączone z procesją wokół świątyni.
 2. W poniedziałek o godz. 16.30 odbędzie się próba przed bierzmowaniem ze świadkami tego sakramentu. We wtorek o godz. 17.00 spowiedź dla kandydatów, świadków i rodzin. 
 1. Nabożeństwa majowe jak i czerwcowe są w tygodniu i w Niedziele o godz. 17.30. Apele Jasnogórskie o godz. 21.00. Dodatkowa niedzielna Msza święta o godz. 20.30.
 2. Dwie figury NMP Fatimskiej pielgrzymują po domach naszej Parafii. Są na ulicach Rewolucjonistów i Zwycięstwa. Wraz z nimi jest przekazywany Modlitewnik Fatimski i Kronika, do której prosimy w miarę możliwości o wpisywanie stosownej adnotacji. 
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy : czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek nabożeństwo  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie po Mszy świętej o godz. 7.00.  Wieczorem jest tylko Nabożeństwo czerwcowe. Spowiedź święta pierwszopiątkowa od godz. 17.00.  W sobotę od godz. 9.00 jeździmy do chorych w/g listy. Po wieczornej Eucharystii Grupa Modlitewna zaprasza na czuwanie zakończone Apelem i Mszą świętą. 
 1. W ramach Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym przy naszej Parafii rozpoczęła swoje spotkania Wspólnota Jozue. Spotkania są w salce katechetycznej w niedzielę o godz. 16.30.
 2. W sobotę o godz.10.00 w bazylice katedralnej diakoni naszej diecezji przyjmą święcenia prezbiteratu. Wśród nich jest dk. Grzegorz Woszczek, który prowadził u nas Adwentowy Dzień Skupienia. Prymicje odprawi w naszej Parafii 18 czerwca o godz. 9.00. 
 1. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, Święto Dziękczynienia. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 2. Zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. 
 1. Ofiary na misje Polskie Dzieci - Dzieciom Misji z obu grup dzieci pierwszokomunijnych wyniosły 1351,50 zł. Składamy podziękowania dzieciom i ich rodzicom. Bóg zapłać!
 2. Za dwa tygodnie, w sobotę 10 czerwca, odbędzie się VII marsz dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami Będzina z par. Najświętszego Serca Pana Jezusa do par. św. Jana Chrzciciela. Początek białego marszu o godz. 15.00. Szczegóły podamy za tydzień. Ulotki.