1. Dzisiaj jest ósma Niedziela Wielkanocna. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Za odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź… można zyskać odpust zupełny.
 2. Jest to także Święto Dziękczynienia. Po Mszach świętych jest zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 3. Zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy się włączyli do uświetnienia naszego Parafialnego Opustu. Kapłanom, asyście, ministrantom, młodzieży bierzmowanej, poszczególnym grupom i stowarzyszeniom, pracownikom świeckim, paniom dekorującym świątynię, dzieciom pierwszokomunijnym. Darem ołtarza rodziców młodzieży bierzmowanej jest ufundowanie dwóch zielonych ornatów. Bóg zapłać wszystkim za każdy dar i dobro!
 5. W poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła. Msze święte są o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
 6. Także jutro zapraszamy na modlitwy i Mszę świętą Bractwa Szkaplerznego w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 16.00.
 7. Nabożeństwa czerwcowe są w tygodniu i w niedziele o godz. 17.30. Codzienne Apele Jasnogórskie o godz. 21.00. Dodatkowa niedzielna Msza święta jest o godz. 20.30.
 8. Figury NMP Fatimskiej są na ulicach Rewolucjonistów i Zwycięstwa. Wraz z nimi jest przekazywany Modlitewnik Fatimski i Kronika, do której prosimy w miarę możliwości o wpisywanie stosownej adnotacji.
 9. We wtorek, zaraz po Mszy wieczornej ok. 18.30, zapraszamy Osoby odpowiedzialne z poszczególnych wspólnot na spotkanie omawiające przygotowania do zaprojektowania IV ołtarzy na procesję Bożego Ciała.
 10. W czwartek jest święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 11. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest dziecka w tym miesiącu odbędzie się w piątek o godz. 20.00.
 12. W sobotę, 10 czerwca zapraszamy wszystkich na VII marsz dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami Będzina z par. Najświętszego Serca Pana Jezusa do par. św. Jana Chrzciciela. Początek białego marszu o godz. 15.00 na Ksawerze. Mile są widziane białe stroje, balony, kwiaty. Zakończenie będzie wspólną zabawą z konkursami i poczęstunkiem.
 13. Wspólnota Jozue Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na spotkania w salce katechetycznej w niedzielę o godz. 16.30.
 14. W przyszłą Niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Z posługą Słowa Bożego na Mszach świętych będziemy gościć O. Tomasza, klaretyna z Krasnojarska z Syberii.
 15. Na Fundację Radia Maryja ze stałej puszki zebrano 976, 99 zł. Bóg zapłać za te ofiary!
 16. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Ryszard Kryszak l.82, Tadeusz Bil l.80, Irena Żaba l.86.