1. Dzisiaj jest dziesiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
  2. Z posługą Słowa Bożego na Mszach świętych gościmy w naszej Parafii o. Tomasza Zająca, klaretyna z Krasnojarska z Syberii.
  3. Figury MB Fatimskiej, Modlitewnik i Kronika peregrynują wśród mieszkańców ulic Rewolucjonistów i Zwycięstwa.
  4. We wtorek, 13 czerwca, zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 za Ojczyznę, za pomordowanych na Dalekim Wschodzie, za zmarłych z naszych rodzin. Po Niej przejście na modlitwy przy Krzyżu Katyńskim.
  5. Zapraszamy także w tym dniu na uroczysty Apel Jasnogórski o godz. 21.00 w ramach 100 - lecia Objawień Fatimskich.
  6. Próba dzieci do asysty i sypania kwiatów we wtorek o godz. 17.00. Prosimy w miarę możliwości, o przynoszenie kwiatów do sypania na procesję  do zakrystii.
  7. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciała. Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 po której wyruszy uroczysta Procesja Eucharystyczna do IV ołtarzy. Po powrocie ok. godz.12.00 i wieczorem o 18.00 i 20.30.

Kolejność ołtarzy:

I na wysokości Zespołu Szkół Nr 2, patronat Akcji Katolickiej i Szkaplerza - Ks. Mariusz,

II przy ul. Rewolucjonistów, patronat Żywego Różańca i Caritasu - Ks. Łukasz,

III na górze Osiedla Skalskiego, patronat Grupy Modlitewnej - Ks. Michał,

IV na balkonie przy bocznym wejściu do kościoła, patronat młodzieży -  Ks. Robert.

Bardzo prosimy osoby parkujące samochody w pobliżu tych miejsc o przestawienie pojazdów w inne, by nie utrudniać uczestnikom udziału w procesji i by ich nie uszkodzić.

Zapraszamy też do większej aktywności innych Osób, sąsiadów z bloków, do pomocy tym stałym wspólnotom, które ciągle pracują przy swoich ołtarzach. Prosimy o stosowne udekorowanie okien i balkonów na trasie procesji jako zewnętrzny wyraz naszej wiary.

1. Przez Oktawę Bożego Ciała będą Nieszpory Eucharystyczne o godz. 17.30. Po Mszy wieczornej procesja z asystą wokół świątyni i ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa
  1. W piątek, trzeci miesiąca, o godz. 18.00 będzie Msza święta wotywna o Miłosierdziu Bożym. Po koronce wyjdziemy z procesją eucharystyczną wokół świątyni.
  2. W sobotę uroczystość św. Brata Alberta Chmielowskiego – głównego Patrona Diecezji Sosnowieckiej. W tym dniu część dzieci pierwszokomunijnych ze SP Nr 13 o godz. 8.30 wyjeżdża na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zbiórka na parkingu.
  3. W przyszłą Niedzielę zapraszamy Parafian na Mszę świętą Prymicyjną Ks. Grzegorza Woszczka o godz. 9.00. Ks. Grzegorz prowadził u nas Adwentowy Dzień Skupienia.
  4. Zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej wyniosła 1210,85 zł.
  5. Zakupiona 6 haftowanych stół w różnych kolorach dla posługi głoszenia Słowa Bożego.
  6. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Bronisława Sarecka l.71, Czesław Kura l.65.