1. Dzisiaj jest jedenasta niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  2. O godz. 9.00 Ks. Grzegorza Woszczek odprawi swoją Prymicyjną Mszę świętą.
  3. Przez Oktawę Bożego Ciała są Nieszpory Eucharystyczne o godz. 17.30, a po Mszy świętej wieczornej procesja z asystą wokół świątyni i ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa. W czwartek na zakończenie Oktawy jest procesja do czterech ołtarzy ustawionych wokół Sanktuarium, zakończona tradycyjnym poświęceniem ziół i kwiatów oraz błogosławieństwem dzieci. Ze względu na ich udział na tej Eucharystii wspólnie podziękujemy Panu Bogu za miniony Rok Szkolny i Katechetyczny 2016 /17.Zapraszamy wszystkich do udziału oraz do pomocy przy dekoracji ołtarzy.
  1. Jest to także 22 dzień miesiąca, w którym pragniemy polecać Panu Bogu nasze intencje modlitewne za pośrednictwem św. Rity. Należy przypuszczać, że to nabożeństwo zaczniemy w tym dniu ok. godz.19.30 lub nieco później.
  2. Ze względu na zakończenie Oktawy Bożego Ciała kancelaria parafialna po południu w czwartek nie będzie czynna z wyjątkiem zdarzeń losowych.
  3. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo z Aktem Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Zbawiciela po Mszy świętej o godz. 7.00 i na nabożeństwie czerwcowym o godz. 17.30. Z racji uroczystości w ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Także w piątek jest Dzień Ojca. Na Mszy świętej zbiorowej o godz. 18.00 modlimy się za naszych Ojców, żywych i zmarłych, prosząc Boga Ojca o łaski potrzebne dla Nich
  1. W sobotę, 24 czerwca, obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Na Mszy świętej zbiorowej o godz. 18.00 modlimy się w intencji solenizantów Janów.
  2. Figury MB Fatimskiej, Modlitewnik i Kronika peregrynują wśród mieszkańców ulic Rewolucjonistów i Zwycięstwa.
  3. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach autokarowych : do Częstochowy, Radia Maryja, 9 lipca, w niedzielę, oraz do Czernej 22 lipca, w sobotę. Koszt 30 zł. Zapisy i wpłaty u P. Haliny Wójcik w środy po Mszy wieczornej.
  4. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprasza do podjęcia studiów, oferując nowoczesne kształcenie na interesujących kierunkach. Rozpoczęła się rekrutacja na teologię oraz na nauki o rodzinie, zarówno w trybie dziennym jak i zaocznym. Do włączenia się w społeczność Wydziału zaproszone są osoby zainteresowane zgłębianiem wiedzy o Bogu i o rodzinie. Absolwenci Wydziału podejmują pracę między innymi w szkole jako (poszukiwani obecnie w wielu miejscach) nauczyciele religii oraz w instytucjach profesjonalnie pomagających rodzinie.
  5. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Witold Skowroński l.81, Henryk Dawczyk l.69, Adrian Wroński l.30, Stefania Sułczyńska l.92.