1. Dzisiaj jest czternasta niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  2. W czwartek, 13 dnia lipca, zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 za Ojczyznę, za pomordowanych na Kresach Wschodnich, za zmarłych z naszych rodzin. Po Niej przejście na dalsze modlitwy przy Krzyżu Katyńskim.
  3. Również 13 lipca zapraszamy na specjalny Fatimski Apel Jasnogórski do Naszego Sanktuarium na godz. 21.00
  4. W niedzielę, 16 lipca, obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (MB Szkaplerznej). Na Mszy świętej o godz. 12.00 będzie można przyjąć Szkaplerz Karmelitański jako zewnętrzny wyraz naszej więzi z Matką Bożą. Zapraszamy i zachęcamy do przyjęcia tego znaku! Zapraszamy również na tę Mszę Bractwo Szkaplerzne i wszystkich noszących Szkaplerz do wspólnego świętowania Uroczystości Patronalnej.
  5. Apele Jasnogórskie są codziennie o godz. 21.00. W Niedziele dodatkowa Msza święta o godz. 20.30.
  6. Figury MB Fatimskiej, Modlitewnik i Kronika peregrynują wśród mieszkańców ulic Rewolucjonistów i Zwycięstwa.
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową Bractwa Szkaplerznego do Czernej, 22 lipca, w sobotę. Koszt 30 zł. Zapisy i wpłaty u P. Haliny Wójcik w środę po Mszy wieczornej.
  8. 23 sierpnia, w środę, wyrusza z naszej Parafii piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Już teraz prosimy w wakacyjnych planach uwzględnić dla siebie czas na naszą trzydniową parafialną pielgrzymkę.
  9. W dniach od 8 do 13 sierpnia z parafii św. Trójcy w Będzinie wyruszy grupa zielono-czarna (Zagłębiowska) pielgrzymki młodzieżowej na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie.
  10. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Andrzej Szostakowski l. 56, Zdzisław Włodarczyk l. 80, Józef Ścigała l. 94, Marian Oleksy l.69, Zofia Wyżykowska l. 71