V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                 Będzin, 13.03.2016 r.

 

 1. Dzisiaj jest piąta Niedziela Wielkiego Postu.
 1. Jutro, spotkanie Bractwa Szkaplerznego o godz. 16.30. Zapraszamy.
 1. W czwartek o godz. 17.00 odbędzie się adoracja młodzieży przed ŚDM. Zapraszamy !
 1. W piątek, trzeci miesiąca, zapraszamy na Mszę świętą wieczorną ku czci Bożego Miłosierdzia i koronkę do tej tajemnicy wiary.
 1. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.30. Dla dorosłych tradycyjnie w ten piątek przed Niedzielą Palmową po Mszy świętej ok. godz.18.40, wyruszymy ulicami naszej Parafii z dużym drewnianym krzyżem. Pójdziemy ulicami : 9 Maja, Chmielewskiego, Rewolucjonistów, Skalskiego, Wojska Polskiego, 9 Maja. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wzięcia udziału w modlitwie. Nie zapomnijmy o osobistym, podręcznym oświetleniu np. o zniczach. Kolekta będzie zbierana na wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Gorzkie Żale w Niedzielę o godz. 17.30.
 1. W sobotę, 19 marca, uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, Opiekuna Pana Jezusa i całego Kościoła. Na Mszy świętej zbiorowej o godz. 18.00 modlimy się za solenizantów.
 1. W sobotę o godz. 9.00 odbędzie się Msza święta w intencji osób chorych i starszym wiekiem, na której będzie można przystąpić do sakramentu pojednania, namaszczenia chorych i Komunii świętej przed Świętami Wielkanocnymi. Po niej, około godz. 10.00 pojedziemy do chorych. Przyjmujemy zapisy tych Osób i ich adresy na listę w zakrystii lub kancelarii.
 1. Także w tę sobotę przed Niedzielą Palmową, będziemy przeżywać Diecezjalny Dzień Młodych. Młodzież gromadzi się kościele Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu od godziny 10.00. Informacji i szczegółów udziela Ks. Robert.
 1. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Procesja z palmami wokół świątyni na Mszy dziecięcej o godz. 10.30. Po niej odbędzie się konkurs na największą (2015 – 9,5 m) i najpiękniejszą palmę.
 1. W tym dniu członkowie Hospicjom Onkologicznego Cordis z Katowic będą sprzedawać wielkanocne pisanki jako wsparcie dla chorych.
 1. Szkoły Katolickie Fundacji KANA zapraszają na Dzień Otwarty, który odbędzie się 15 marca, we wtorek, o godz. 17.00 w Sosnowcu, przy ul. Legionów 10. Informacje na plakacie.

     12.Wydawanie żywności, jabłek i marchwi w Caritasie dla tych Osób, które nie były w marcu odbędzie się poniedziałek od godz. 8.00 do 10.00 i w czwartek od godz. 16.00 do 17.30.

 1. Ze stolika za ławkami można zabrać losy na zakup produktów, z których skompletujemy paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin w naszej Parafii.
 1. Parafialna Księga Trzeźwości jest wystawiona przy chrzcielnicy na stoliku.
 1. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Stefan Staniak l.77, Zofia Cent l.92, Krzysztof Kozieł l.46, Józef Jakubowski l.66.