1. Dzisiaj jest szesnasta niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  2. Po Mszy świętej ze względu na wtorkowe wspomnienie św. Krzysztofa, patrona podróżnych, błogosławić będziemy kierowców i ich pojazdy mechaniczne. Ofiary przy tej okazji zbierane są przeznaczone na MIVA POLSKA, czyli pomoc w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy. Tradycyjnie niech każdy kierowca będzie przy swoim aucie.
  3. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z naszej diecezji zapraszają dzisiaj na Mszę świętą o g. 18.00 zakończoną wspólnym uwielbieniem Pana Boga. Serdecznie zachęcamy!
  4. W środę, wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP – dzień patronalny naszych dziadków i babci.
  5. Zapraszamy na codzienne Apele Jasnogórskie o godz. 21.00 oraz w Niedziele na dodatkową Mszę świętą okresu letniego o godz. 20.30. Skrzynka na intencje apelowe jest wystawiona za ławkami.
  6. Figury MB Fatimskiej, Modlitewnik i Kronika peregrynują wśród mieszkańców ulic Rewolucjonistów i Zwycięstwa.
  7. 30 lipca rusza na terenie Diecezji Sosnowieckiej III Zagłębiowski Festiwal Organowy. Do 1 października odbędzie się 14 koncertów także i w naszej Parafii. Koncert Inauguracyjny odbędzie się w niedzielę, 30 lipca, o godz. 19.00 w Sosnowieckiej Katedrze. Szczegóły i dokładny grafik koncertów jest na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  8. 23 sierpnia, w środę, wyrusza z naszej Parafii piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Z kolei w sam dzień 26 sierpnia rano wyjeżdża autokar na uroczystości NMP Częstochowskiej. Koszt 30 zł. Zapisy i wpłaty u P. Haliny Wójcik w środę po Mszy wieczornej. Już teraz prosimy aby w wakacyjnych planach uwzględnić dla siebie czas na nasze parafialne pielgrzymki.
  9. Zbiórka do puszek w zeszłą niedzielę na odbudowę katedry w Gorzowie Wielkopolskim wyniosła 2 586, 67 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!
  10. Trwają prace przy krawężnikowaniu i poziomowaniu placu na parking samochodowy. Cały czas w miarę możliwości jest malowany płot wokół świątyni. Każde przęsło jest malowane trzykrotnie. Dziękujemy za składane ofiary na te cele. Bóg zapłać!
  11. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Zygmunt Michalik l.70 oraz Wacław Woźniak l.80.