1. Dzisiaj jest siedemnasta niedziela zwykła w roku liturgicznym.
 2. Koncert Inauguracyjny III Zagłębiowskiego Festiwalu Organowego odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 w Sosnowieckiej Katedrze. Grafik innych koncertów jest na plakacie. 
 1. Od wtorku rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość w Polsce. Zobowiązania i postanowienia można wpisywać w księdze obok chrzcielnicy.
 2. W środę, 2 sierpnia, obchodzimy odpust Porcjunkuli. Warunki do zyskania odpustu zupełnego są stałe. W tym dniu jest Diecezjalna Pielgrzymka Niewiast i Dziewcząt do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Rozpocznie się tradycyjnie o godz. 10.00, a Sumę Odpustowa o godz. 11.00 odprawi ks. bp Piotr Skucha. Zapraszamy!
 3. W piątek, 4 sierpnia, we wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, rozpocznie się o godz. 10.00 VIII Diecezjalne Spotkanie Kapłanów w parafii Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek modlimy się o wierność oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek nabożeństwa wynagradzające ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach świętych o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00.

W sobotę po Mszy o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. Rano od godz. 9.00 jeździmy do chorych z posługą sakramentalną w/g nowej listy. Po wieczornej Eucharystii Grupa Modlitewna zaprasza na czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim i Mszą świętą wotywną o  św. O. Pio o godz. 21.00.

 1. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie Żywego Różańca o godz. 17.00 i Msza święta o godz. 18.00 w intencji tej wspólnoty i za odmawiających różaniec. 
 1. Codzienne Apele Jasnogórskie są o godz. 21.00. W niedziele dodatkowa Msza święta o godz. 20.30. Skrzynka na intencje apelowe jest wystawiona za ławkami.
 2. Figury MB Fatimskiej, Modlitewnik i Kronika peregrynują wśród mieszkańców ulic Rewolucjonistów i Zwycięstwa. 
 1. W środę, 23 sierpnia, wyrusza z naszej Parafii piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Z kolei w uroczystości NMP Częstochowskiej  rano wyjeżdża autokar. Koszt 30 zł. Zapisy i wpłaty u P. Haliny Wójcik w środę po Mszy wieczornej. Już teraz prosimy aby w wakacyjnych planach uwzględnić dla siebie czas na nasze parafialne pielgrzymki.
 1. Ofiary zbierane na MIVA POLSKA czyli pomoc w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy przy okazji święcenia pojazdów wyniosły 1589, 04 zł. Bóg zapłać!
 2. Trwają prace nawierzchniowe przy wielofunkcyjnym placu przykościelnym. W miarę możliwości są malowane metalowe przęsła płotu wokół świątyni. Była w naprawie nasza maszyna do mycia i polerowania posadzki kościoła. Dziękujemy za składane ofiary na te i inne cele. Serdeczne Bóg zapłać!
 3. W minionym tygodniu zmarł w naszej Parafii Śp. + Zbigniew Smarzyński l.74.