1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Przemienienia Pańskiego.
  2. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00 oraz Msza święta o godz. 18.00 w intencji tej wspólnoty i za odmawiających różaniec.
  3. W poniedziałek, pierwszy miesiąca, zapraszamy na modlitwę i Eucharystię od godz. 16.00 członków i sympatyków Bractwa Szkaplerznego.
  4. W sierpniu, miesiącu abstynencji i modlitwy o trzeźwość w Polsce, swoje zobowiązania i postanowienia można wpisywać w księdze obok chrzcielnicy.
  5. W piątek o godz. 20.00 odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest dziecka w tym miesiącu.
  6. W przyszłą niedzielę wolontariusze będą kwestowali na środki na leczenie i specjalistyczny wózek inwalidzki dla 10 letniego Karolka z porażeniem mózgowym z Będzina z ul. Małobądzkiej.
  7. Codzienne Apele Jasnogórskie są o godz. 21.00. W niedziele dodatkowa Msza święta o godz. 20.30. Skrzynka na intencje apelowe jest wystawiona za ławkami.
  8. Figury MB Fatimskiej, Modlitewnik i Kronika peregrynują wśród mieszkańców ulic Rewolucjonistów i Zwycięstwa.
  9. Dożynki diecezjalno-gminne odbędą się 20 sierpnia w parafii Św. Macieja w Siewierzu. Szczegóły są na plakacie.
  1. W środę, 23 sierpnia, wyrusza z naszej Parafii piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii. Z kolei w uroczystości NMP Częstochowskiej  rano wyjeżdża autokar. Koszt 30 zł. Zapisy i wpłaty u P. Haliny Wójcik w środę po Mszy wieczornej.
  1. Biuro pielgrzymkowe Mistral prosi o przedpłatę w wysokości 1000 zł na pielgrzymkę do Fatimy w październiku. Lista osób chętnych jest otwarta. Kontakt z Ks. proboszczem.
  2. Dalej trwają prace przy naszym wielofunkcyjnym placu przykościelnym. Na tym etapie są przygotowania ziemne pod kable prądowe i słupy oświetleniowe. Dziękujemy za składane ofiary na te i inne cele. Serdeczne Bóg zapłać!
  3. W minionym tygodniu zmarła w naszej Parafii Śp. + Maria Bałtroszewicz l.86.