1. Dzisiaj jest dziewiętnasta niedziela zwykła w roku liturgicznym.
 2. O godz. 18.00 będzie Msza święta w intencji Ojczyzny, pomordowanych na Kresach Wschodnich i zmarłych z naszych rodzin. Po Eucharystii przejście do Krzyża Katyńskiego na dalszą modlitwę.
 3. Przy wyjściu z kościoła, po Mszy świętej, wolontariusze kwestują na środki, które umożliwią leczenie i zakup specjalistycznego wózka inwalidzkiego dla 10 letniego Karolka z porażeniem mózgowym z Będzina z ul. Małobądzkiej.
 4. We wtorek, 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej Parafii porządek Mszy świętych jest jak w niedzielę tzn. o godz. 7.00, 9.00, 10.30,  12.00,  18.00,  20.30. Na każdej Eucharystii błogosławimy zioła i kwiaty.
 5. W środę, 16 sierpnia, nasz Ks. Prałat Stefan Gibała obchodzi swoje imieniny. Na Mszy świętej w Jego intencji o godz. 18.00 będzie okazja do składania Mu życzeń. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Dostojnego Solenizanta.
 6. W piątek, trzeci miesiąca, zapraszamy na wieczorną Mszę świętą o Miłosierdziu Bożym, wystawienie, koronkę, modlitwy oraz adorację welonu na wzór ewangelicznej niewiasty.
 7. W sierpniu, miesiącu abstynencji i modlitwy o trzeźwość w Polsce, swoje zobowiązania i postanowienia można wpisywać w księdze obok chrzcielnicy.
 8. 8. W przyszłą niedzielę odbędą się dożynki w parafii Św. Macieja w Siewierzu. Plakat.
 9. Także w przyszłą niedzielę będziemy gościć S. Barbarę ze Wspólnoty Błogosławieństw, która na Mszach świętych przybliży nam aktualność i siłę modlitwy na różańcu świętym.
 10. Przyjmujemy zapisy na pieszą pielgrzymka na Jasną Górę na 23 sierpnia. Pielgrzymka autokarowa wyjeżdża rano w samo święto MB Częstochowskiej. Koszt 30 zł. Zapisy i wpłaty u P. Haliny Wójcik w środę po Mszy wieczornej.
 11. Biuro pielgrzymkowe Mistral prosi o przedpłatę w wysokości 1000 zł na pielgrzymkę do Fatimy, która jest planowana w dniach od 03 do 10 października. Lista jest jeszcze otwarta. Szczegóły są na tablicy ogłoszeń. Kontakt z Ks. proboszczem.
 12. Ks. Tomasz Kryczko w dniach od 15 do 17 września organizuje pielgrzymkę do Fromborka, Elbląga, Grudziądza, Gietrzwałdu, Torunia, Inowrocławia, Biskupina. Program i szczegóły są na stoliku za ławkami. Będzie także pielgrzymka do Ziemi Świętej od 4 11 lutego przyszłego roku. Program jest także dostępny na stoliku.
 13. W środę zostały poświęcone: palki haftowane 5 sztuk, 6 stół dwustronnych złotych i fioletowych, 3 jednostronne stuły różowe, 3 komplety haftowanej bielizny kielichowej oraz czarny welon na przykrycie kielicha. Dziękujemy za składane ofiary – Bóg zapłać!
 14. Przy naszym wielofunkcyjnym placu przykościelnym na obrzeżach zostały położone ziemne kable prądowe i fundamenty betonowe pod słupy oświetleniowe. Dziękujemy za składane ofiary do kopert i na tace na te i inne cele. Serdeczne Bóg zapłać!
 15. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Edyta Pełka l.75, Irena Gawlikowska l.80, Jerzy Cichy l.67.