1. Dzisiaj jest dwudziesta druga niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  2. W dniu dzisiejszym przypada dzień imienin naszego Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka. Zechciejmy pamiętać w modlitwie o naszym Pasterzu.
  3. Spotkanie i zmiana Tajemnic Żywego Różańca dzisiaj o 17.00 i Msza święta o 18.00.
  4. W poniedziałek o godz.16.30 odbędzie się Msza święta, modlitwy i adoracja członków Bractwa Szkaplerznego i ich sympatyków.
  5. W środę o godz. 10.00 odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Chorych do Matki Bożej Pocieszenia w Czeladzi. O Godz. 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Grzegorza Kaszaka wraz z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
  7. Koncert organowy muzyki filmowej odbędzie się w czwartek o godz. 19.30 w ramach III Zagłębiowskiego Festiwalu Organowego. Zapraszamy chętnych do wzięcia udziału.
  8. W piątek, 8 września, w święto Narodzenia Matki Bożej na Mszach świętych odmówimy Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.
  9. W piątek o godz. 20.00 odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest dziecka w tym miesiącu.
  10. W imieniu Parafian dziękujemy pielgrzymom z autokaru na Jasną Górę za ufundowanie kryształowych dużych ampułek z podstawką i głębokiej pozłacanej pateny do Mszy świętej koncelebrowanej. Serdeczne Bóg zapłać!
  11. Osoby pełnoletnie, które chcą się zaangażować w Program Szlachetnej Paczki w naszym mieście jako wolontariusze odsyłamy po szczegóły na stronę www.superw.pl i do naszej tablicy ogłoszeń.
  12. Są zapisy na Diecezjalną Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na 16 września.
  13. W przyszłą niedzielę członkowie rodziny 13 letniej Zuzanny Kunowskiej, która cierpi na przepuklinę oponowo rdzeniową i wodogłowie, będą kwestowali na środki na jej leczenie.
  14. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Wyprawka Szkolna 2017 ”. Wyciągnijmy los z koszy za ławkami i przynieśmy materiały szkolne do kościoła. W ten sposób skompletujemy przybory szkolne w plecakach dla najbardziej potrzebujących uczniów. Akcja trwa do końca tego tygodnia.
  15. Spotkanie pielgrzymów do Fatimy odbędzie się 11 września, w przyszły poniedziałek o godz.19.00 na plebanii. Organizatorzy zapewniają, że są jeszcze wolne miejsca.
  16. Prace przy wielofunkcyjnym placu przykościelnym przechodzą w etap układania kostki brukowej. Na tablicy ogłoszeń jest projekt koncepcyjny upamiętniający miejsce po dawnej kaplicy, a sama jej powierzchnia będzie oznaczona innym kolorem kostki brukowej na placu. Dziękujemy za składane ofiary do kopert i na tace, które nam to umożliwiają. Bóg zapłać!
  17. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Henryk Biłan l.58, Helena Stacherczak l.64, Kazimierz Kurek l.81. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek…