1. Dzisiaj jest dwudziesta trzecia niedziela zwykła w roku liturgicznym.
 2. O godz. 12.00 będzie sprawowana Msza święta w XXXVII rocznicę powstania Związku Zawodowego Solidarność w naszym mieście.
 3. Po Mszy świętej członkowie rodziny 13 letniej Zuzanny Kunowskiej, która cierpi na przepuklinę oponowo rdzeniową i wodogłowie, będą kwestowali na środki na jej leczenie.
 4. Spotkanie pielgrzymów do Fatimy odbędzie się w poniedziałek o godz.19.00 na plebanii. Organizatorzy zapewniają o wolnych miejscach.
 5. W środę, 13 dnia miesiąca, godz. 18.30, po nowennie ku czci NMP Nieustającej Pomocy będzie Msza święta w intencji Ojczyzny, pomordowanych na Kresach Wschodnich i zmarłych z naszych rodzin. Po Eucharystii przejście do Krzyża Katyńskiego na dalszą modlitwę. W tym dniu zapraszamy na uroczysty Apel Jasnogórski o godz. 21.00 z racji 100 rocznicy objawień fatimskich.
 6. Ks. Biskup zaprasza Parafialne Zespoły Caritasu na Eucharystię, która będzie celebrowana w dniu 15 września, w piątek o godzinie 16.00 w naszej Katedrze z racji srebrnego jubileuszu powstania Caritas w naszej diecezji. Zaprasza wszystkich diecezjan!
 7. W piątek, trzeci miesiąca, będzie wieczorna Msza święta wotywna o Miłosierdziu Bożym, potem wystawienie, koronka, modlitwy oraz adoracja welonu na wzór ewangelicznej niewiasty.
 8. Z naszego dekanatu jest organizowany wyjazd przez parafię św. Jana Chrzciciela w sobotę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Koszt 30 zł. Zapisy i wpłaty w zakrystii i kancelarii.
 9. Osoby pełnoletnie, które chcą wziąć udział w Programie Szlachetnej Paczki w naszym mieście jako wolontariusze odsyłamy po szczegóły na stronę www.superw.pl i do naszej tablicy ogłoszeń. 
 1. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję Caritasu „ Wyprawka Szkolna 2017 – Tornister pełen uśmiechu” dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej Parafii. Udało się przygotować 50 plecaków z przyborami szkolnymi. Na Mszy świętej dziecięcej w przyszłą niedzielę zostaną te i inne tornistry poświęcone. Dziękujemy darczyńcom i ofiarodawcom! Dziękujemy szczególnie P. Bogumile wraz z gronem Osób i wolontariuszy przy Niej skupionym, naszym ministrantom, za trud i poświęcenie w tej akcji. Dziękujemy Parafianom za wielkie serca. Niech sam Dobry Pan Bóg będzie dla Was wszystkich nagrodą. Serdeczne Bóg zapłać!
 2. Jak widzimy prace przy wielofunkcyjnym placu przykościelnym są na etapie układania kostki brukowej. Na tablicy ogłoszeń jest projekt koncepcyjny upamiętniający miejsce po dawnej kaplicy, a zarys jej powierzchni będzie oznaczony innym kolorem kostki. Dziękujemy za składane ofiary do kopert i na tace, które nam to umożliwiają. Bóg zapłać!
 3. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Zofia Biela l.92, Adelajda Małysa l.87, Alicja Sender l.88.