1. Dzisiaj jest dwudziesta czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym.
 2. Także dzisiaj, 17 września, w 78 rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę, obchodzimy Dzień Sybiraka. Na Mszy świętej o godz. 18.00 modlić się będziemy za żyjących i zmarłych Sybiraków z Regionu Zagłębiowskiego oraz za poległych Polaków na Kresach Wschodnich.
 1. Jutro, 18 września, przypada święto św. Stanisława Kostki – Patrona dzieci i młodzieży polskiej. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę świętą o godz. 18.00, na której będziemy modlić się do Dobrego Ojca w niebie za Ich przyszłość i pomyślność.
 2. We wtorek w ramach akcji Kromka chleba dla sąsiada nasi wolontariusze ze Szkoły Podstawowej Nr 13 będą zbierali żywność dla jadłodajni i świetlic socjoterapeutycznych.
 3. W piątek, 22 dnia miesiąca, zapraszamy po Mszy wieczornej na nabożeństwo, modlitwy i adorację relikwii ku czci św. Rity.
 4. Także w piątek o godz.16.30 odbędzie się próba scholki dziecięcej na plebani.
 5. Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza małżeństwa i rodziny naszej diecezji do udziału w XXXIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Odbędzie się ona w dniach 23 i 24 września tj. w sobotę i w niedzielę. Szczegóły są na plakacie.
 6. 30 września, w sobotę, o godz. 11.00 w naszym Sanktuarium odbędzie się uroczysta Jubileuszowa Msza święta w intencji Budowniczych Kościołów naszej diecezji. Na tę Eucharystię zapraszamy wszystkich Parafian, którzy mieli udział w budowie naszej świątyni. Na przestrzeni minionych 25 lat naszej diecezji powstały 62 nowe świątynie w tym i nasza. Jest więc za co Panu Bogu dziękować. Prosimy już teraz o rezerwację czasu. Zapraszamy!
 1. W imieniu Parafian dziękujemy pewnej Osobie za ufundowanie figury św. S. Faustyny Kowalskiej wraz z cokołem przy obrazie Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy też za ofiarowany srebrny różaniec. Serdeczne Bóg zapłać!
 2. W ramach srebrnego jubileuszu powstania naszej diecezji i równolegle z nią Caritasu, nasz Parafialny Zespół Caritas oraz Szkolne Koło Caritas wraz z opiekunami otrzymali dyplomy wyróżnienia za swą działalność z rąk Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka. Gratulujemy wszystkim zaangażowanym w służbie pełnienia pięknych dzieł miłosierdzia.
 3. Osoby pełnoletnie, które chcą wziąć udział w Programie Szlachetnej Paczki w naszym mieście jako wolontariusze odsyłamy po szczegóły na stronę www.superw.pl.
 4. Trwają prace na placu przykościelnym polegające na układaniu kostki brukowej. Zaczęto montować słupy latarni elektrycznych wokół placu. Na tablicy ogłoszeń jest projekt koncepcyjny upamiętniający miejsce po dawnej kaplicy. Zarys jej powierzchni jest oznaczony innym kolorem kostki. Obelisk wraz tablicą informacyjną staną w rogu placu. Dziękujemy za składane ofiary do kopert i na tace, które nam to umożliwiają. Bóg zapłać!
 5. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Eugeniusz Krawczyk l.88, Henryk Suski l.78, Piotr Górniak l.50.