1. Dzisiaj jest dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  1. W dniu dzisiejszym po raz ostatni jest porządek letni Mszy świętych niedzielnych. Za tydzień nie będzie Mszy świętej o godz. 20.30.
  2. Na Jasnej Górze trwa Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Plakat.
  3. Zebranie rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze SP Nr 13 odbędzie się w czwartek o godz. 19.00. Natomiast ze SP Nr 11 w piątek o godz. 19.00 w górnym kościele.
  4. W piątek , 29 września, obchodzą swoje imieniny Ks. wikariusz Michał Langer i P. organista Michał Fiuk. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Ich intencjach na Mszy świętej o godz. 18.00. Składamy Im najlepsze życzenia, Bożego błogosławieństwa, zdrowia i prosząc o opiekę dla Nich Przemożnego Patrona św. Michała Archanioła.
  5. W sobotę, 30 września, o godz. 11.00 w naszym Sanktuarium odbędzie się uroczysta Jubileuszowa Msza święta w intencji Budowniczych Kościołów naszej diecezji pod przewodnictwem Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka. Na tę Eucharystię zapraszamy wszystkich Parafian, dzieci i młodzież, a szczególnie tych, którzy mieli czynny udział w budowie naszej świątyni. Są także zaproszeni przedstawiciele 62 nowych świątyń i parafii, które powstały w minionych 25 latach Sosnowieckiej Diecezji. Świadomi wyróżnienia naszej Parafii w tak wielkiej skali, bądźmy wszyscy obecni na tej dziękczynnej Eucharystii!
  1. Także w sobotę o godz. 21.00 odbędzie się ostatni w tym roku, nasz codzienny Apel Jasnogórski, na który serdecznie zapraszamy. Ze względu na Jubileusz Fatimski odbędzie się jeszcze 13 października Apel kończący Rok 100 - lecia Objawień w Fatimie.
  2. Od 1 października, czyli od przyszłej niedzieli, zaczynamy codzienne Nabożeństwa Różańcowe w naszej Parafii o godz. 17.30. W dni od poniedziałku do piątku z wiodącym udziałem dzieci i młodzieży, a w soboty i w niedzielę z przewodnictwem osób starszych. Za publiczne odmawianie różańca można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dla dzieci są przygotowane plansze z obrazkami.
  1. Także w pierwszą niedzielę października będziemy zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na diecezjalne dzieła Caritas, m.in.: na noclegownie, ciepłe posiłki w tym także dla dzieci tj. ponad 200 osób każdego dnia, rehabilitację osób niepełnosprawnych, opiekę nad dziećmi i osobami starszymi.
  1. Spotkanie i zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.
  2. Kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas 6 i 7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 gimnazjum mają swoje spotkanie 3 X, we wtorek, o godz. 19.00 w kościele.
  1. Prace przy naszym przykościelnym placu zostały zahamowane ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne tzn. obfite deszcze. Zamontowano jednak już 6 latarni elektrycznych wokół placu. Na tablicy ogłoszeń jest projekt koncepcyjny upamiętniający miejsce po dawnej kaplicy. Zarys jej powierzchni jest oznaczony innym kolorem kostki. Obelisk wraz tablicą informacyjną staną w rogu placu. Dziękujemy za składane ofiary do kopert i na tace, które nam te inwestycje umożliwiają. Bóg zapłać!
  2. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Halina Cybulska l.83, Piotr Krawczyk l.89, Henryka Kubik l.73.