1. Spotkanie i zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00.
 2. Rozpoczął się Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy świętej ofiary do puszek będą zbierać wolontariusze na Diecezjalne Dzieła Caritas, m.in.: na noclegownie, posiłki, rehabilitację osób niepełnosprawnych, domy opieki. Serdeczne Bóg zapłać za to wsparcie!
 3. W dniu dzisiejszym nie ma Mszy świętej o godz. 20.30.
 4. Codzienne Nabożeństwa Różańcowe w naszej Parafii są o godz. 17.30. W dni od poniedziałku do piątku z wiodącym udziałem dzieci i młodzieży, a w soboty i w niedzielę z przewodnictwem osób starszych. Za publiczne odmawianie różańca można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dla dzieci są przygotowane plansze z obrazkami.
 5. Kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas 6 i 7 szkół podstawowych oraz 2 i 3 gimnazjum mają swoje spotkanie we wtorek o godz. 19.00 w górnym kościele.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy : czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek nabożeństwa wynagradzające ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach świętych o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00.

W sobotę po Mszy o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. Rano od godz. 9.00 jeździmy do chorych z posługą sakramentalną w/g nowej listy. Po wieczornej Eucharystii Grupa Modlitewna zaprasza na czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim i Mszą świętą o godz. 21.00 z adoracją relikwii św. O. Pio.

 1. W piątek o godz. 20.00 odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest dziecka w tym miesiącu.
 2. W sobotę przypada 9 rocznica śmierci Ks. Bp. Adama Śmigielskiego SDB, pierwszego biskupa naszej diecezji. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 3. W przyszłą niedzielę w ramach Dnia Papieskiego będą zbiórki do puszek na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży. 
 1. Także w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 10.30 poświęcimy różańce dzieci pierwszokomunijnych.
 2. W imieniu Parafian dziękujemy pewnej Osobie za ofiarowane wota do obrazu ku czci NMP Nieustającej Pomocy : sznura bursztynowych korali i złotej obrączki. Bóg zapłać!
 3. Zostały poświęcone nowe ornaty: jeden biały z haftowanym motywem eucharystycznym i dwie takie same dalmatyki do kompletu oraz srebrny, haftowany ornat maryjny. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na te i inne cele!
 4. W dniach od 29 IV do 7 V przyszłego roku jest organizowana wycieczka do Chin. Program wycieczki wraz z bardzo atrakcyjną ceną jest na stoliku za ławkami.
 5. Jak widać prace przy naszym przykościelnym placu zostały ukończone. Zamontowano 6 latarni elektrycznych wokół placu. Przed nami są prace przy obelisku upamiętniającym miejsce po dawnej kaplicy. Jej zarys jest oznaczony innym kolorem kostki. Obelisk wraz tablicą informacyjną staną w rogu placu. Dziękujemy za składane ofiary do kopert i na tace, które nam te inwestycje umożliwiają. Serdeczne Bóg zapłać!
 6. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Adolf Podkowa l.76, Jan Kania l.76, Monika Garbacz l.44, Jerzy Polak l.71, Henryk Kosmowski l.87.