1. Dzisiaj jest trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. 
  1. Młodzież z trzeciej klasy gimnazjum po Mszy świętej o godz. 9.00 ma swoje spotkanie formacyjne w dolnym kościele. 
  1. Do końca października Nabożeństwa Różańcowe są codziennie o godz. 17.30.
  2. W środę, 1XI, uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte są w naszej Parafii o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Msza święta za Parafian będzie sprawowana na cmentarzu komunalnym o godz. 14.30. O godz. 17.00 pierwszy oktawalny różaniec za zmarłych. Przypominamy, że jest to jedno z sześciu świąt nakazanych, poza niedzielami, na których jest obowiązek uczestnictwa w Eucharystii. Msze święte na będzińskich cmentarzach będą: w parafii Serca Pana Jezusa na Warpiu ok. godz.14.00, w parafii Św. Trójcy i na cmentarzu komunalnym ok. godz.14.30.
  3. W czwartek, 2 XI, obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień  Zaduszny. Msze święte są o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.Ponieważ w Parafii nie ma cmentarza, jest naszym zwyczajem, że  o godz. 17.00 odbywa się procesja z pięcioma stacjami jak na innych cmentarzach i oktawalną modlitwą różańcową za zmarłych wokół naszego Sanktuarium. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie z różańcem i zniczami na procesji. Po procesji uroczysta oktawalna Msza święta. Z tego względu w czwartek wieczorem nie będzie czynna kancelaria parafialna.
  4. Przyjmujemy na wypominki na 2017 rok. W naszej Parafii modlimy się za zmarłych przez cały rok przed niedzielnymi Mszami świętymi o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00. Od 1 do 8 listopada są wypominki oktawalne z różańcem świętym o godz. 17.00 i Mszą świętą o 18.00 w intencji zmarłych, których polecamy Panu Bogu podczas tej modlitwy.
  5. Towarzystwo Przyjaciół Będzina informuje, że w uroczystość Wszystkich Świętych, po raz czternasty, przeprowadzi na będzińskich cmentarzach kwestę na rzecz renowacji zabytkowych grobów cmentarza na Górze Zamkowej.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy : czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek, w Zaduszki, modlimy się za kapłanów i o powołania do kapłaństwa i zakonów. W piątek nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach świętych o godz. 7.00 i 18.00.  Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00. W sobotę po Mszy o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. Rano od godz. 9.00 jeździmy do chorych z posługą sakramentalną w/g listy. Po wieczornej Eucharystii Grupa Modlitewna naszej Parafii zaprasza na modlitewne czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim i Mszą świętą o św. O. Pio o godz. 21.00.
  1. Został uregulowany rachunek za przyłącze elektryczne do lamp na placu przykościelnym. Dokupiono 5 stołów i 40 krzeseł do jadalni. Dziękujemy za składane ofiary do kopert i na tace, które nam te inwestycje umożliwiają. Serdeczne Bóg zapłać!
  2. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Wiesława Krawczyk l.88, Jan Turoń l.70, Michał Włodarek l.70, Jan Wójcik l.80, Henryk Szołtysek l. 87