1. Dzisiaj jest trzydziesta druga niedziela zwykła w roku liturgicznym.
 2. Gościmy diakona Łukasza Wawrzyniaka z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Sosnowieckiej w Częstochowie. Modlitwą i ofiarą wspieramy sprawę powołań naszego Lokalnego Kościoła. W każdy czwartek w kaplicy seminaryjnej odprawiana jest Msza święta w intencji Ofiarodawców i Przyjaciół naszego Seminarium Duchownego.
 3. Młodzież z trzeciej klasy gimnazjum po Mszy świętej o godz. 9.00 ma swoje spotkanie w dolnym kościele.
 4. W poniedziałek o godz. 16.00 odbędą się modlitwy i Msza święta Bractwa Szkaplerznego.
 5. W piątek, trzeci miesiąca, po Mszy świętej wotywnej o godz. 18.00 odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego z prywatnymi intencjami modlitw wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu i adoracją welonu na wzór ewangelicznej niewiasty.
 6. Są już nowe wypominki roczne na 2018 r. Prosimy o uważne wsłuchiwanie się w ich treść celem naniesienia ewentualnych korekt. Nieścisłości prosimy zgłaszać osobiście księżom.
 7. Mieszkanka Koszelewa - Kasia Kośmider - choruje na bardzo rzadką chorobę dysplazję diastroficzną, której przejawem jest niepełnosprawność ruchowa przy pełnym zdrowiu intelektualnym. Kasie czeka już 5 operacja. Rodzice dziecka zbierają fundusze na operacje za granicą, której koszt wynosi 60 tysięcy euro. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych rodzice Kasi będą sprzedawali ekologiczne wyroby soków i dżemów z owoców i jarzyn po 10 zł za słoiczek na operację. Polecamy te inicjatywę naszej uwadze.
 8. Siostry Honoratki, które pracowały w naszej Parafii, zapraszają dziewczęta na Dni Skupienia od 18 listopada w Częstochowie. Zaproszenie i szczegóły są na tablicy ogłoszeń.
 9. Do 1 grudnia będzie można składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz sprzęt RTV i AGD tzw. elekrośmieci jako formę pomocy dla misji. W tym roku celem jest zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Prosimy osoby zainteresowane o składanie tych rzeczy przy drzwiach wejściowych do dolnego kościoła do końca miesiąca.
 10. Głos Golgoty to nowy tygodnik parafialny, w nowej szacie graficznej. Można go nabyć u ministrantów przy wyjściu z kościoła. Ofiary są przeznaczona na Fundusz Ministrancki.
 11. Dziękujemy za składane ofiary do kopert, na tace, przy okazji peregrynacji figur Matki Bożej, na spłatę należności za nasz wielofunkcyjny plac przykościelny. Serdeczne Bóg zapłać!
 12. Przestrzegamy przed nabywaniem u postronnych osób niepoświęconych opłatków na wigilię. Osoby te kłamią mówiąc, że są z naszej Parafii. Prosimy o rozwagę w tym względzie.
 13. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Stanisław Popiel l.67, Maria Paczyńska l.83, Jan Komenda l.78, Helena Marczak l.79, Ryszard Kapuścik l.78, Jerzy Skrzypczak l.70.