1. Dzisiaj jest trzydziesta trzecia niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  2. Młodzież z trzeciej klasy gimnazjum po Mszy świętej o godz. 9.00 ma swoje spotkanie w dolnym kościele.
  3. Mieszkanka Koszelewa - Kasia Kośmider - choruje na bardzo rzadką chorobę dysplazję diastroficzną, której przejawem jest niepełnosprawność ruchowa przy pełnym zdrowiu intelektualnym. Kasie czeka już 5 operacja. Rodzice dziecka zbierają fundusze na operacje za granicą, której koszt wynosi 60 tysięcy euro. Po Mszach świętych rodzice Kasi będą sprzedawali ekologiczne wyroby soków i dżemów z owoców i jarzyn po 10 zł za słoiczek na operację. Polecamy te inicjatywę naszej uwadze.
  4. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, Patrona Diecezji Sosnowieckiej.
  5. W środę, jak każdego 22 dnia miesiąca, po Mszy świętej o godz. 18.00 będzie nabożeństwo i modlitwy do św. Rity wraz z adoracją Jej relikwii i święceniem róż.
  6. Także w tym dniu przypada wspominamy św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Wyrażamy wdzięczność i modlimy się za naszego Pana organistę Michała, Pana Miłosza, Panią Annę i Jej scholkę dziecięcą, którzy ubogacają naszą liturgię Mszy świętych. Niech święta Patronka wyprasza Wam Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w życiu. Życzymy Szczęść Boże w tej posłudze!
  7. W środę na Nowennie ku czci NMP Nieustającej Pomocy zostaną poświęcone opłatki na nasze wigilijne stoły. Będzie można je nabywać w przedsionku kościoła. Przestrzegamy przed nabywaniem u postronnych osób niepoświęconych opłatków na wigilię. Osoby te kłamią mówiąc, że są z naszej Parafii. Prosimy o rozwagę w tym względzie.
  8. Do 1 grudnia będzie można składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz sprzęt RTV i AGD tzw. elekrośmieci jako formę pomocy dla misji. W tym roku celem jest zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Prosimy osoby zainteresowane o składowanie tych rzeczy przy drzwiach wejściowych do dolnego kościoła do końca miesiąca.
  9. Towarzystwo Przyjaciół Będzina dziękuje za hojność podczas kwesty prowadzonej w dniu 01 listopada. Zebrano 22 594zł 99gr.
  10. We wtorek, 28 listopada, od godz. 15.00 w Praktyce Lekarza Rodzinnego przy ul. Zwycięstwa 12 w Będzinie odbędą się badania USG oraz echa serca. Badania są odpłatne. Bliższe informacje w przychodni.
  11. Dziękujemy za składane ofiary do kopert i na tace na spłatę inwestycji naszego placu przykościelnego. Serdeczne Bóg zapłać!
  12. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Stefan Buła l. 66, Janusz Włodarski l. 58, Krystyna Żuchowska l. 87, Halina Wciślińska l. 72