1. Dzisiaj jest pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny od czasu radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty, czyli Msze święte ku czci Matki Bożej są od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W soboty o godz. 7.00 rano. Dzieci  zachęcamy do udziału z lampionami. Przynoszą gwiazdeczki - obecności, które powiesimy na choinkach przy ołtarzu. Z imiennie podpisanych gwiazdek z dobrymi uczynkami będą losowane figurki Dzieciątka Jezus zabierane przez dziecko na dobę do domu.
 2. Młodzież III klasy gimnazjum po Mszy świętej o godz. 9.00 ma swoje cotygodniowe spotkanie w dolnym kościele.
 3. Wolontariusze Hospicjum Sosnowieckiego św. Tomasza po Mszy świętej kwestują na wyposażenie hospicjum stacjonarnego Zagłębiowskiego Centrum Wsparcia.
 4. W dniu dzisiejszym odbędzie się spotkanie Żywego Różańca o godz.17.00 i Msza święta o godz. 18.00 w intencji tej wspólnoty i za odmawiających różaniec.
 5. Zapraszamy na modlitwy, Mszę świętą i adorację członków i sympatyków Bractwa Szkaplerznego w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 16.00.
 6. W środę, 6 grudnia, wspomnienie św. Mikołaja – okazja, aby obdarować nie tylko najmłodsze dzieci.
 7. W czwartek pierwszy miesiąca modlimy się za kapłanów i o powołania do kapłaństwa.
 8. W piątek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Nie ma Postu. Msze święte są o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na Mszy wieczornej dzieci pierwszokomunijne przyjmą medaliki. O godz. 12.00 zapraszamy na Godzinę Maryjną, nabożeństwo i modlitwy ku czci Matki Najświętszej z przypisanymi obietnicami dla tego czasu tzw. Godzinie Łaski.
 9. W piątek o godz. 20.00 odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest dziecka w przyszłą niedzielę i w święta.
 10. W przyszłą niedzielę obchodzi imieniny nasz wikariusz Ks. Dr Daniel Bunia. Na Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy się modlili w Jego intencji i składali Mu życzenia.
 11. Także w przyszłą Niedzielę, II Adwentu, odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
 12. Pobłogosławione opłatki na wigilie można nabywać w przedsionku kościoła wspierając w ten sposób naszą Parafię. Są także świece Caritas: małe po 6 zł i duże po 15 zł na nasze świąteczne stoły, z których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Szczegóły są na plakacie. Są też kalendarze na 2018r.
 13. Tradycyjnie są losy na stoliku za ławkami na paczki świąteczne i prośba o przyniesienia wylosowanego asortymentu żywności. Paczki zostaną dostarczone do rodzin wielodzietnych i potrzebujących pomocy z naszej Parafii.
 14. Program wycieczki do Indii na wrzesień przyszłego roku jest wystawiony za ławkami.
 15. Dalej są kontynuowane prace przy czyszczeniu i malowaniu metalowych przęseł płotu wokół świątyni. Dziękujemy za składane ofiary na te i inne cele. Serdeczne Bóg zapłać!
 16. W minionym tygodniu zmarli z naszej Parafii Śp. + Jan Andrzejewski l.77 i Zdzisław Chmielarski l.77