1. Tradycyjnie w dniu dzisiejszym, w drugą Niedziela Adwentu, jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.
 2. Również dzisiaj, obchodzi swoje imieniny nasz wikariusz Ks. Dr Daniel Bunia. Na Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy się modlili w Jego intencji i składali Mu życzenia.
 3. Młodzież III klasy gimnazjum po Mszy świętej o godz. 9.00 ma swoje cotygodniowe spotkanie w dolnym kościele.
 4. Roraty są od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W soboty o godz. 7.00 rano. Dzieci przynoszą z sobą lampiony i gwiazdeczki z opisanymi dobrymi uczynkami. Z imiennie podpisanych gwiazdek są losowane figurki Dzieciątka Jezus zabierane przez dziecko na dobę do domu.
 5. W środę, 13 grudnia, w 36 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego pamiętamy w modlitwie o jego ofiarach.
 6. Także w tę środę, nasza Parafia bierze udział sztafecie modlitw o powołania kapłańskie i zakonne w naszej diecezji. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.
 7. W Trzeci Piątek Miesiąca ze względu na Adwent i Roraty, Msza święta wotywna o Bożym Miłosierdziu będzie rano o godz. 7.00. Natomiast koronkę odmówimy wieczorem.
 8. Adwentowe Dni Skupienia i spowiedź święta przed świętami Narodzenia Pańskiego odbędą się w przyszłą niedzielę, według niedzielnego porządku mszalnego; tzn. zaczynamy w sobotę o godz. 18.00. W niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W poniedziałek o godz. 7.00, a o godz. 16.30 Roraty z udziałem dzieci. Kończymy o godz. 18.00. Dni Skupienia poprowadzi Ks. Dr hab. Paweł Maciaszek wykładowca Seminarium Duchownego w Częstochowie. Już teraz prosimy o zaplanowanie sobie czasu wolnego na to duchowe przygotowanie się do świąt Narodzenia Pańskiego. Szczegóły są na plakacie. W przeddzień, 16 grudnia, w tę sobotę, odwiedzimy chorych w ich domach z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie adresów tych osób i starszych wiekiem do zakrystii.
 9. Tradycyjna "Będzińska Wigilia" odbędzie się w przyszłą Niedzielę, 17 grudnia, o godz. 16.00 po raz pierwszy w naszej Parafii. W imieniu organizatorów serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnego kolędowania. Szczegóły są na plakacie.
 10. W przyszłą niedzielę odbędzie się kiermasz świąteczny wyrobów dzieci z naszej Parafii.
 11. Pobłogosławione opłatki na wigilie można nabywać w przedsionku kościoła wspierając w ten sposób naszą Parafię. Są także świece Caritas: małe po 6 zł i duże po 15 zł na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Szczegóły są na plakacie. Są też kalendarze na 2018r.
 12. Na stoliku za ławkami są losy na paczki świąteczne. Wylosowany asortyment żywności przynosimy do kościoła. Paczki zostaną dostarczone do rodzin wielodzietnych i potrzebujących pomocy z naszej Parafii przed świętami.
 13. W minionym tygodniu w naszej Parafii zmarli Śp. + Stanisław Rubin l.86 oraz Tadeusz Wójcik l.77.