1. Dzisiaj jest trzecia niedziela Adwentu zwana Gaudete - Weselcie się.
 2. Rozpoczęły się w naszej Parafii Adwentowe Dni Skupienia przed świętami Narodzenia Pańskiego. W sobotę o godz. 18.00. W niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W poniedziałek, o godz. 7.00, a o godz. 16.30 Roraty z udziałem dzieci. Kończymy o godz. 18.00. Dni Skupienia poprowadzi Ks. Kan Dr hab. Paweł Maciaszek wykładowca Seminarium Duchownego w Częstochowie. Szczegóły są na plakacie. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi adwentowej, aby dobrze i godnie przygotować się do Świąt.
 3. "Będzińska Wigilia" odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w naszej Parafii. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania. Plakat.
 4. Dzisiejszy Kiermasz świąteczny po Mszy świętej wyrobów dzieci jest wsparciem dla ciężko chorej naszej parafianki Natalki o czym informuje plakat na tablicy ogłoszeń.
 5. W trzecim tygodniu Adwentu w środę, piątek i sobotę przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Zachęcamy do pielęgnowania zwyczajów i tradycji wiary w naszych rodzinach.
 6. Zachęcamy dzieci do udziału w Roratach. Prosimy by przychodziły z lampionami i gwiazdeczkami z opisanymi dobrymi uczynkami. Z imiennie podpisanych gwiazdek są losowane figurki Dzieciątka Jezus zabierane przez dziecko na dobę do domu. W sobotę o godz. 9.00 zapraszamy dzieci z rodzicami na przywitanie żłóbka, śpiew kolęd, dzielenie się opłatkiem i losowanie figurek Dzieciątka Jezus na własność przez dzieci.
 7. W przyszłą, IV Niedzielę Adwentu, obchodzimy Wigilię Świąt Narodzenia Pańskiego. Msze święte są tylko przedpołudniem. Nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00. Przypominamy i zachęcamy o polskim zwyczaju zachowaniu tradycji postnej podczas wieczerzy wigilijnej. Pomimo niedzieli wszyscy pościmy! Tradycyjna Pasterka jest o północy w intencji Parafian. Przed nią ok. godz. 23.30  zapraszamy na wprowadzający w jej atmosferę śpiew kolęd pod przewodnictwem zespołu Janicek. Taca jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.  
 8. Zbiórka do puszek w ubiegłą niedzielę na pomoc Kościołowi na Wschodzie wyniosła 2 353, 37 zł. Dziękujemy Ofiarodawcom, wolontariuszom, młodzieży i wszystkim osobom zaangażowanym w tej akcji. Serdeczne Bóg zapłać!
 9. Pobłogosławione opłatki na wigilie można nabywać w przedsionku kościoła wspierając w ten sposób naszą Parafię. Są także świece Caritas : małe po 6 zł i duże po 15 zł na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Szczegóły są na plakacie. Są też kalendarze na 2018r. 
 10. Zostały zakupione i pobłogosławione dwa nowe haftowane ornaty na Adwent. Dziękujemy za składane ofiary na środową tacę, które nam to umożliwiają. Bóg zapłać!
 11. Dziękujemy także naszej Parafiance za przekazanie 100 ręcznie robionych na szydełku ozdób na choinki do kościoła na te Święta. Serdeczne Bóg zapłać!
 12. Na stoliku za ławkami są losy na paczki świąteczne. Wylosowany asortyment żywności przynosimy do kościoła. Paczki zostaną dostarczone do rodzin wielodzietnych i potrzebujących pomocy z naszej Parafii przed świętami.