1. Dzisiaj jest czwarta niedziela Adwentu i jednocześnie Wigilia Świąt Narodzenia Pańskiego.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w minionym tygodniu w Adwentowych Dniach Skupienia, Będzińskiej Wigilii, kiermaszu świątecznym dla chorej Natalki, harcerzom za Betlejemskie Światło Pokoju. Serdeczne Bóg zapłać! Światło jest do pobrania przy obrazie św. Jana Pawła II na nasze wigilijne stoły.
  3. Dzisiaj w Wigilię Świąt Narodzenia Pańskiego, Msze święte są tylko przedpołudniem. Nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00. Przypominamy o polskim zwyczaju zachowaniu tradycji postnej podczas wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do postu – pomimo niedzieli! Tradycyjna Pasterka jest o północy w intencji Parafian. Taca jest przeznaczona na fundusz ochrony życia.  Przed Pasterką ok. 23.30  zapraszamy na wprowadzający w jej atmosferę śpiew kolęd pod przewodnictwem  Kapeli Folkowej „ Janicek”.
  4. W poniedziałek, uroczystość Narodzenia Pańskiego. W to święto jest nakazany obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej. Msze święte są w naszej Parafii o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Nie ma o godz. 7.00 rano. Kto był u Komunii świętej na Pasterce może wtedy po raz drugi przyjąć Pana Jezusa. Przypominamy, że w pierwszy dzień świąt nie będziemy obecni w konfesjonałach za wyjątkiem indywidualnej prośby o spowiedź świętą.
  5. We wtorek, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy świętych jest niedzielny. Taca jest przeznaczona na uczelnie katolickie i pomoc studiującym na nich.
  6. W sobotę, 30 XII, zapraszamy na Mszę świętą zbiorową o godz. 18.00 sprawowaną w intencji zmarłych Parafian w 2017r. Zapraszamy rodziny, krewnych, przyjaciół i sąsiadów, którzy w minionym roku przeżyli śmierć swych najbliższych do wspólnej modlitwy.
  7. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Patronalne Święto Rodzin Katolickich. Jest to także Sylwester. Msza święta wieczorna na zakończenie Starego Roku 2017 z nabożeństwem dziękczynnym będzie sprawowana o godz. 16.00, nie o godz. 18.00. Prosimy o tym pamiętać!
  8. Dziękujemy naszej Parafiance za ofiarowanie bursztynowych korali z kamieniami szlachetnymi jako wotum do obrazu ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Bóg zapłać!
  9. Kolędę rozpoczniemy w czwartek od ul. Zwycięstwa. Jej rozpiska będzie dostępna w parafialnym tygodniku Głos Golgoty u ministrantów, na stronie internetowej i facebooku.
  • W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Władysław Pytlarczyk l.67, Andrzej Ambrosiewicz l.76, Aurelia Janowska l. 86, Jerzy Raj l.62, Romuald Korus l.75 malarz, artysta, twórca wystroju naszej świątyni.