1. Dzisiaj, święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Patronalne Święto Rodzin Katolickich. Jest to także Sylwester. Msza święta wieczorna na zakończenie starego roku 2017 z nabożeństwem przebłagalno – dziękczynnym o godz. 16.00, a nie o godz. 18.00. Prosimy o tym pamiętać! Można wtedy uzyskać odpust zupełny.
  2. Jutro, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - Nowy Rok. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W to święto jest nakazany obowiązek uczestniczenia w Eucharystii. Msze święte są u nas o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Polecajmy Duchowi Świętemu Nowy Rok 2018 wzywając Jego łask, światła i mocy Bożej. Do tej praktyki przypisany jest odpust zupełny.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek modlimy się za i o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek nabożeństwa wynagradzające ku czci Serca Pana Jezusa po Mszach świętych o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00. Ze względu na uroczystość Trzech Króli w sobotę nie będzie czuwania Grupy Modlitewnej. W miesiącu styczniu nie jeździmy do chorych, ze względu na kolędę, z wyjątkiem osobistej prośby rodziny o posługę do Księdza Dyżurującego w Parafii.
  4. W sobotę, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – Misyjny Dzień Dzieci. Msze święte są jak w niedzielę. Na każdej błogosławimy kredo i kadzidło, które można już sobie nabywać. Taca jest przeznaczona na misyjną działalność Kościoła. W tym dniu zechciejmy pamiętać w modlitwie o Ks. Prałacie Stefanie Gibale z racji 64 rocznicy Jego święceń kapłańskich.
  5. Zapraszamy o godz. 16.00 przedstawicieli grup i wspólnot: Sybiraków, Żywego Różańca, Akcji Katolickiej, Grupy Modlitewnej, Parafialnego Oddziału Caritas z naszej Parafii na wspólne dzielenie się opłatkiem i śpiew kolęd na plebani.
  6. Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli - ulicznych Jasełek, które w tym roku odbędą się po raz szósty w Będzinie. Orszak rozpocznie się 6 stycznia o godz. 10.30 Mszą świętą w kościele NSPJ na Ksawerze. Po Eucharystii nastąpi powitanie królów i przemarsz ulicami naszego miasta do kościoła Św. Trójcy. Przypominamy, że dla uczestników orszaku z naszej Parafii przewidziano kolor niebieski.
  7. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Na Mszy świętej o godz. 10.30 dzieci ze SP Nr 11 przedstawią nam swoją wersję Jasełek, na które wszystkich zapraszamy!
  8. W czasie trwania kolędy w dni powszednie spowiedź święta jest pół godziny przed Mszą święta wieczorną.
  9. W minionym tygodniu zmarli w Parafii Śp. + Mieczysław Łukasiewicz l.94, Marianna Pilchta l.77, Tomasz Karolczyk l.45, Zdzisław Kurczyna l.79, Janusz Kurkiewicz l.50.