1. Dzisiaj jest święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się pierwsza część okresu zwykłego w ciągu roku. Trwać będzie do wtorku przed Środą Popielcową, która w tym roku przypada 14 lutego. Śpiew kolęd i szopka towarzyszyć nam będą do święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.
  2. W piątek o godz. 20.00 odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest dziecka w tym miesiącu.
  3. W sobotę, 13 dnia miesiąca, o godz.18.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny, za pomordowanych na Kresach Wschodnich i zmarłych z naszych rodzin. Po Eucharystii przejście do Krzyża Katyńskiego na wspólną modlitwę.
  4. 14 stycznia, w przyszłą Niedzielę, odbędzie się w naszej Parafii XXIV Finał Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika o godz. 16.00. W związku z tym wigilijna, niedzielna Msza święta o godz. 18.00 w sobotę, wszystkie Msze święte w przyszłą niedzielę i poniedziałkowa o godz. 7.00 rano będą sprawowane w dolnym kościele.
  5. W zakrystii przyjmujemy zapisy na noclegi dla uczestników Festiwalu Kolęd. Są też do odebrania okolicznościowe zaproszenia. Wstęp na koncert jest wolny. Zapraszamy!
  6. W imieniu Parafian dziękujemy pewnej Osobie za ofiarowanie złotego pierścionka jako wotum do obrazu ku czci NMP nieustającej Pomocy.
  7. Trwają prace przy malowaniu przęseł płotu wokół świątyni. Prace te są wykonywane w dolnych, ogrzewanych pomieszczeniach kościoła po zdemontowaniu przęseł parkanu. Dlatego czasami da się odczuć zapach farby w górnym kościele. Przepraszamy za te niedogodności. Jednocześnie dziękujemy za składane ofiary do kopert i na tace na te i inne inwestycje. Serdeczne Bóg zapłać !
  8. W czasie trwania kolędy w dni powszednie spowiedź święta jest pół godziny przed Mszą święta wieczorną.
  9. W minionym tygodniu zmarł w naszej Parafii Śp.+ Kazimierz Wojtas l.64.