1. Dzisiaj jest druga Niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  2. W imieniu Konferencji Episkopatu Polski dziękujemy organizatorom obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”, wolontariuszom zbierającym podpisy, 830 tysiącom obywateli, którzy podpisali się pod tym projektem oraz wszystkim posłom, którzy – głosując za życiem – udzielili poparcia temu obywatelskiemu projektowi ustawy. Ufamy, że wkrótce zostaną zwiększone prawne gwarancje ochrony życia najsłabszych przez powstrzymanie aborcji eugenicznej. Oświadczenia biskupów polskich.
  3. W dniu dzisiejszym o godz. 16.00 odbędzie się w górnym kościele, XXIV Finał Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika. W związku z tym Msze święte w niedziele i poniedziałkowa poranna o godz. 7.00 są sprawowane w dolnym kościele. Wstęp na koncert jest wolny i otwarty dla wszystkich. Finałową galę można oglądać w internecie na stronie mfkip.pl.
  4. W środę obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.
  5. Od czwartku rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W naszej diecezji odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne w kościele św. Tomasza w Sosnowcu-Pogoni we wtorek, 24 stycznia o godz. 18. Liturgii będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.
  6. W piątek, trzeci miesiąca, zapraszamy na Mszę wieczorną o Miłosierdziu Bożym, wystawienie, koronkę, modlitwy, adorację welonu i relikwii św. S. Faustyny Kowalskiej.
  7. Także w piątek, przypada dzień imienin naszego wikariusza Mariusza Biśty. Na Mszy świętej o godz. 18.00 zechciejmy pamiętać w modlitwie i życzeniach o Nim, aby Dobry Bóg i Matka Najświętsza obdarzali Go swym błogosławieństwem, a święty Patron wypraszał Mu potrzebne łaski.
  8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Babci, a w przyszły poniedziałek Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie i życzeniach o tak drogich dla wielu z nas Osobach.
  9. Zapraszamy na Jasełka w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 10.30 w wykonaniu dzieci przedszkolnych ze SP Nr 13.
  • W czasie trwania kolędy w dni powszednie spowiedź święta jest pół godziny przed Mszą święta wieczorną. Porządek kolędy na ten tydzień:
  • W minionym tygodniu w naszej Parafii zmarli Śp.: + Krzysztof Banasik l.43, Eugenia Stępień l.88, Stefania Szczepanik l.80.