1. Dzisiaj jest Trzecia Niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  2. Trwamy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan. W czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Ap o godz. 18.00 w kościele św. Tomasza w Sosnowcu-Pogoni odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne. Hasłem tegorocznych rozważań są słowa „Prawica Twoja wsławiła się mocą”.
  3. Dzisiaj obchodzimy Dzień Babci, a w poniedziałek Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie i życzeniach o tak drogich dla nas Osobach.
  4. W poniedziałek, 22 dnia miesiąca, po Mszy wieczornej zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity wraz z adoracją Jej relikwii!
  5. W piątek przypada Dzień Islamu w Kościele w Polsce.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć przedstawicieli neokatechumenatu z Sosnowca, którzy w ramach Liturgii Słowa będą zapraszać na katechezy dla dorosłych.
  7. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej zaprasza małżonków, rodziców, katechetów, nauczycieli, młodzież oraz inne osoby do udziału w Studium Życia Rodzinnego. Studium umożliwia pogłębienie wiedzy dotyczącej małżeństwa i rodziny w świetle nauczania Kościoła oraz uzyskanie kwalifikacji doradcy życia rodzinnego. Szczegóły są na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  8. W sobotę, 27 stycznia, zapraszamy na spotkanie noworoczne członków Apostolatu Margaretka do sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 10.00 w intencji o świętość kapłanów i nowe powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. Po niej spotkanie na sali przy Bazylice.
  9. Ze stałej puszki na Fundusz Radia Maryja zebrano 1135,10 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom!
  10. W czasie trwania kolędy w dni powszednie spowiedź święta jest pół godziny przed Mszą święta wieczorną. Można zapisywać się na listę poprawek kolędy w zakrystii i w kancelarii od dzisiaj. W tym tygodniu uzupełnienia będą w piątek od godz.16.00 i w sobotę od godz. 9.00.
  11. W minionym tygodniu w naszej Parafii zmarli Śp.: Teodozja Kantorska l.86, Waldemar Lasoń l.64, Danuta Magoskal.71, Danuta Gołkowska l.62.