1. Dzisiaj jest piąta Niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  2. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj o godz.17.00, a potem Msza święta o godz. 18.00 w intencji wspólnoty i za odmawiających różaniec.
  3. Zapraszamy na modlitwy, adorację i Mszę świętą członków i sympatyków Bractwa Szkaplerznego, jutro w pierwszy miesiąca poniedziałek o godz. 16.00.
  4. Katechezy neokatechumenatu dla dorosłych i młodzieży odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w dolnym kościele.
  5. W piątek o godz. 20.00 odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest dziecka w tym miesiącu.
  6. Zapraszamy wszystkich chorych i starszych wiekiem w sobotę na diecezjalne obchody Światowego Dnia Chorego do Katedry w Sosnowcu. W programie Msza święta o godz. 10.00 wraz z przyjęciem sakrament namaszczenia chorych.
  7. W kinie Nowość w Będzinie, od 16 do 21 lutego, odbędzie się Wieczór Filmowy z Przesłaniem... Projekcja dwóch filmów: Dwie Korony o życiu św. Maksymiliana Kolbe i Fatima – ostatnia tajemnica o 100-leciu objawień w Fatimie. Szczegóły są na plakatach.
  8. Zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską, Kolędę w naszej Parafii. Trwała 5 i pół tygodnia bez niedziel i świąt. Kolędowało 5 księży po 16 ulicach przy równoczesnym spełnianiu obowiązków duszpasterskich i prowadzeniu katechizacji. Razem udali się 103 razy na kolędę. Jak zawsze przepraszamy, jeśliby ktoś odniósł wrażenie pośpiechu wizyty lub ma poczucie niedosytu czasu rozmowy. Dziękujemy za dzielenie się uwagami na temat życia rodzin i za sugestie w sprawach Parafii i Kościoła. Dziękujemy także za ofiary składane na potrzeby Kościoła Sosnowieckiego, naszej Parafii, spłaty inwestycji wielofunkcyjnego placu przykościelnego, nas księży oraz ministrantów. Serdecznie dziękujemy Rodzinom i Osobom, za trud podjęcia nas poczęstunkami. Za wszelkie przejawy gościnności w czasie Kolędy, składamy gorące podziękowania. Niech Dobry Bóg, Swym Błogosławieństwem na Rok 2018, Wam Drodzy Parafianie – obficie wynagrodzi. Serdeczne Bóg zapłać!
  9. Odrobina statystyki: Wydaje się, że: przyjęło nas 54 % rodzin, mieszkań zamkniętych lub niezamieszkałych było 33 %, odmówiło kolędy 13% rodzin Świadków Jehowy oraz osób innej wiary to ok. 1,2 %. Wydaje się, że kontraktów cywilnych z przeszkodami jest w Parafii jest ok. 326, bez przeszkód ok. 165, konkubinatów ok. 98. Średnia, statystyczna ofiara na kolędzie wyniosła 33 zł. Jeśliby ktoś miałby życzenie jeszcze przyjąć kolędę to proszę uzgodnić to osobiście z księdzem.
  10. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp.+ Andrzej Prześlica l.71, Joanna Zębala l.87, Czesław Prędki l.86, Andrzej Bączek l.55, Zdzisław Moczyński l.86.