1. Dzisiaj jest szósta Niedziela zwykła w roku liturgicznym, Światowy Dzień Chorego.
 2. Gościmy dziś przedstawicieli Wspólnoty Jozue działającej w ramach Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym, którzy dzielą się swoją wiarą i zapraszają na Kurs Alpha.
 3. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 4. Katechezy neokatechumenatu odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w dolnym kościele. Zapraszamy serdecznie!
 5. W środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły; jakościowy i ilościowy, który oznacza możliwość spożycia trzech posiłków w ciągu dnia w tym tylko jednego do syta. Prawem wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do 60 roku życia. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą w naszej Parafii o godz. 7.00; 9.00; 16.30, dla dzieci i o godz. 18.00.
 6. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty.
 7. Rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa w okresie Wielkiego Postu:

Droga Krzyżowa; w piątek o godz. 16.30 (dla dzieci), a o godz.17.30 dla dorosłych. W tym tygodniu pod przewodnictwem Żywego Różańca. Bezpośrednio po niej będzie sprawowana Msza święta ze zbiórką na tacę przeznaczoną na wystrój i na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

Gorzkie Żale z nauką pasyjną w Niedzielę o godz. 17.30. Kazanie pasyjne zastąpi homilię na Mszy świętej o godz. 18.00.  Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 1. W piątek, trzeci miesiąca, Msza wotywna o Miłosierdziu Bożym, wystawienie, koronka, adoracja relikwii św. S. Faustyny ze względu na Wielki Post będą tylko rano na Mszy świętej o godz. 7.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Zostały zakupione i zainstalowane, wcześniej już zamówione, dwa segmenty nowych szaf, trzy komorowych, na szaty liturgiczne do górnej i dolnej zakrystii. Ponieważ skończył się zapas żarówek energooszczędnych dokupiono 100 żarówek halogenowych do żyrandoli w bocznych nawach kościoła. Gdy ten zapas znowu się zużyje dokupimy następną partię tego nowego typu żarówek do świątyni. Dziękujemy za ofiary składane do kopert i na tace, które nam takie inwestycje umożliwiają. Serdeczne i gorące Bóg zapłać!
 3. Zbiórka do puszek na zakony klauzurowe wyniosła 913, 81 zł. Bóg zapłać za ofiary!
 4. W kinie Nowość w Będzinie, od 16 do 21 lutego, odbędzie się Wieczór Filmowy z Przesłaniem... Projekcja dwóch filmów: Dwie Korony o życiu św. Maksymiliana Kolbe i Fatima – ostatnia tajemnica o 100-leciu objawień w Fatimie. Szczegóły są na plakatach.
 5. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp.+ Piotr Roch l.51, Janina Apostolska l.92.