VI  NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

 1. Od dzisiaj zaczynają się Nabożeństwa Majowe, które są w tygodniu i w Niedziele o godz. 17.30. Także od 1 maja  do 30 września codziennie o godz. 21.00 są w naszym Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu Apele łączące nas z Jasną Górą w Częstochowie. W Niedziele i uroczystości tego letniego okresu jest dodatkowa Msza święta o godz. 20.30
 1. Także dzisiaj, 1 maja na Mszy o godz. 12.00 polecać będziemy Panu Bogu Ks. Prałata Stefana Gibałę w 88 rocznicę Jego urodzin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. Spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic dzisiaj o godz. 17.00 i Msza święta o 18.00.
 1. W poniedziałek nie będzie spotkania Bractwa Szkaplerznego i nie będzie katechezy o godz. 19.00. Natomiast w środę w dolnym kościele o godz. 19.00 zapraszamy na katechezę neokatechumenatu. Nie będzie katechezy w poniedziałek.
 1. We wtorek uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze święte w naszej Parafii są w/g porządku  niedzielnego :  o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i o 20.30. Jest to Dzień Modlitw za rodaków mieszkających na obczyźnie.
 1. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na adorację młodzieży przed ŚDM Kraków – 2016.
 1. Także w czwartek o godz. 19.00 spotkanie z rodzicami dzieci z I Rocznicy I Komunii świętej w dolnym kościele o godz. 19.00.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy : czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i o powołania zakonne i kapłańskie. W piątek nabożeństwo  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie po Mszy świętej o godz. 7.00.  Wieczorem jest tylko nabożeństwo majowe. Spowiedź święta pierwszopiątkowa od godz. 17.00.  W sobotę od godz. 9.00 jeździmy do chorych w/g listy. Po wieczornej Eucharystii Grupa Modlitewna zaprasza na czuwanie zakończone Apelem i Mszą św. o godz. 20.30.
 1. Do końca tygodnia, do soboty, trwa akcja : Zbiórka dla maluszka. Do kosza za ławkami można składać wszystko to co jest potrzebne dla wychowania niemowląt.
 1. W piątek i w sobotę odbędą się w naszym mieście III Dni Życia i Rodziny. Rozpoczną się one w piątek o godz. 17.30 w Kinie "Nowość" 3 finałem III Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Życie jest Cudowne” i projekcją filmu „Wiara Króla”. W sobotę, 7 maja, w naszym Sanktuarium o godz.15.00 będzie początek VI Marszu dla Życia i Rodziny. Ks. Bp Grzegorz Kaszak będzie mu przewodniczył. Zaczniemy od Koronki do Bożego Miłosierdzia i przejdziemy do kościoła św. Jana Chrzciciela na „Józefiadę”. Szczegóły odsyłamy do plakatu.
 1. Zbiórka na Ukrainę wyniosła 2561,50 zł. Bóg zapłać Ofiarodawcom i wolontariuszom!
 1. W ramach Roku Jubileuszowego zachęcamy do zapoznania się z ofertą pielgrzymki do Rzymu od 24 września do 1 października i innych miejsc kultu np. św. Rity, ale i nie tylko. Szczegóły, trasa, koszty są na tablicy ogłoszeń. Informacje, jak na razie u Ks. Proboszcza.
 1. W przyszłą niedzielę zgodnie z apelem Ojca Świętego Franciszka „o modlitwę i pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze” odbędzie się zbiórka do puszek w celu pomocy dla tego państwa. Zbiórka odbędzie się we wszystkich polskich parafiach 8 maja. Odsyłamy – plakat.
 1. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Bolesław Jarubas l.89, Mieczysław Słomka l.78, Elżbieta Sadowska l.63, Irena Góra l.88, Aleksandra Nowak  noworodek, Adrian Mącznik l.27.