UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO

1. Dzisiaj jest siódma Niedziela Wielkanocna – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa Nowenna przed świętem Zesłania Ducha Świętego.
  1. Po Mszy jest zbiórka do puszek na ofiary trzęsienia ziemi w Ekwadorze. Bóg zapłać!

1. Nabożeństwa Majowe są w tygodniu i w Niedziele o godz. 17.30. Także codziennie o godz. 21.00 są w naszym Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu Apele Jasnogórskie. W Niedziele i uroczystości  jest dodatkowa Msza święta o godz. 20.30.
  1. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Stanisława BM - Głównego Patrona Polski
  1. Także w poniedziałek jest Msza święta Bractwa Szkaplerznego o godz. 16.00.
  1. Katechezy neokatechumenatu są w poniedziałki i w środy w dolnym kościele o godz. 19.00. Zapraszamy.
  1. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na adorację młodzieży przed ŚDM Kraków – 2016.
  1. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się Pierwsza Rocznica Pierwszej Komunii świętej dzieci ze szkoły Nr 13. Liturgicznym darem ołtarza rodziców tych dzieci dla Parafii jest nowy mszał do Mszy świętych. Serdeczne Bóg zapłać!
  1. Taca zbierana we wszystkich kościołach w Polsce w dniu 15 maja tj. w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
  1. W ramach Roku Jubileuszowego zachęcamy do zapoznania się z ofertą pielgrzymki do Rzymu od 24 września do 1 października i innych miejsc kultu np. św. Rity, ale i nie tylko. Szczegóły, trasa, koszty są na tablicy ogłoszeń. Informacje, jak na razie u Ks. Proboszcza.
  1. Trwają prace przy Stacjach Drogi Krzyżowej, które już są na etapie malarskim i kamieniarskim. Ich poświęcenie planujemy przy okazji Parafialnego Odpustu.
  1. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Maria Płazak l. 89, Janina Jaworska l.90, Waldemar Motyczyński l.57, Jan Wójcik l.63.