UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO

 1. Dzisiaj jest ósma Niedziela Wielkanocna – uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Za odmówienie hymnu "O Stworzycielu Duchu, przyjdź" można dzisiaj zyskać odpust zupełny.
 1. Taca w dniu dzisiejszym jest przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
 1. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się Pierwsza Rocznica Pierwszej Komunii świętej dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 13. Darem ołtarza rodziców tych dzieci dla Parafii jest nowy mszał do sprawowania Mszy świętych. Serdeczne Bóg zapłać!
 1. Nabożeństwa majowe są w tygodniu i w niedziele o godz. 17.30. Codzienne Apele Jasnogórskie o godz. 21.00. W niedziele dodatkowa Msza święta o godz. 20.30.
 1. W poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła. Msze święte są o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
 1. W poniedziałek spotkanie Bractwa Szkaplerznego o godz. 16.00.
 1. Katechezy neokatechumenatu są w poniedziałki i w środy w dolnym kościele o godz. 19.00. Zapraszamy.
 1. W środę, zaraz po Mszy wieczornej zapraszamy Osoby odpowiedzialne z poszczególnych wspólnot i grup na spotkanie  omawiające  przygotowania do zaprojektowania IV ołtarzy na procesję Bożego Ciała.
 1. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 1. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na adorację przed ŚDM.
 1. W piątek, III miesiąca, Msza święta wieczorna i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 1. W przyszłą niedzielę, 22 maja, po Mszy wieczornej nabożeństwo ku czci św. Rity wraz z poświęceniem róż. Zapraszamy!
 1. Także w przyszłą Niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Jest to doroczny odpust parafii na Górze Zamkowej. 
 1. Także w przyszłą niedzielę, do południa, będzie kwesta Diecezjalnej Caritas Kilometry Miłości na nowy Dom dla Bezdomnych w Dąbrowie Górniczej Ząbkowicach. Plakat.
 1. Zbiórka na ofiary trzęsienia ziemi w Ekwadorze wyniosła 1850,70 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom!
 1. W ostatnią niedzielę miesiąca, 29 maja, zapraszamy mężczyzn na pielgrzymkę do Piekar. Wyjście z parafii Wniebowzięcia NMP w Wojkowicach-Żychcicach o godz. 7.00.
 1. 4 czerwca, w sobotę, odbędzie się Ogólnodiecezjalna pielgrzymka do Krakowa i Łagiewnik. Zapisy u P. Haliny Wójcik lub u Ks. Mariusza. Koszt 30 zł. Zapraszamy!
 1. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Rzymu od 24 września do 1 października. Prosimy o podstawowe dane osobowe i przedpłatę lojalnościową 500 zł u Ks. Proboszcza.
 1. W minionym tygodniu zmarły w naszej Parafii Śp. + Marianna Wójcik – Przyborowska l.72, Janina Domagała l.79.