XXII  NIEDZIELA   ZWYKŁA

 1. Dzisiaj jest dwudziesta druga niedziela zwykła w roku liturgicznym.
 1. W czwartek, 1 września, obchodzimy 77 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Polecamy w modlitwie poległych w obronie naszej Ojczyzny. 
 1. Msza święta na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego 2016/17 ze względu na trzy różne godziny inaugurujące naukę w dwóch różnych placówkach zostanie odprawiona w Niedzielę o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy rodziców, nauczycieli, uczniów na tę uroczystą Eucharystię z prośbą o Boże błogosławieństwo na cały Nowy Rok Nauki. Spowiedź święta dla dzieci i młodzieży będzie na tej Mszy świętej oraz w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy : czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek, w modlimy się za kapłanów i o powołania do kapłaństwa. W piątek nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy o godz. 7.00 i po Mszy o 18.00.   Spowiedź święta pierwszopiątkowa od godz. 17.00. W sobotę po Mszy o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. Rano od godz. 9.00 jeździmy do chorych z posługą sakramentalną w/g listy. Po wieczornej Eucharystii Grupa Modlitewna naszej Parafii zaprasza na modlitewne czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim i Mszą świętą o św. O. Pio o godz. 21.00. 
 1. W sobotę, 3 września, przypada dzień imienin naszego Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.
 1. W przyszłą Niedzielę spotkanie i zmiana Tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.00. 
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pielgrzymki na Jasną Górę : Pieszą – było ok. 70 osób: Ks. Robertowi i Ks. Mariuszowi, P. Annie, służbą porządkowym i medycznym oraz samym pielgrzymom. Dziękujemy za poniesiony trud, wyrzeczenia i piękne świadectwo o naszej Parafii. Po raz pierwszy nasza grupa była w kolorze pomarańczowym. Bóg zapłać!   Na pielgrzymce autokarowej było 40 osób. Darem dla Parafii tych pielgrzymów jest zamówiona liturgiczna biała kapa. Bóg zapłać!
 1. Apele Jasnogórskie są codziennie w naszym Sanktuarium o godz. 21.00, a dodatkowa niedzielna Msza święta o godz. 20.30.
 1. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „ Wyprawka Szkolna 2016 ”. Wyciągnijmy los z koszy za ławkami i przynieśmy materiały szkolne do kościoła. W ten sposób skompletujemy przybory szkolne w plecakach dla najbardziej potrzebujących uczniów. Akcja potrwa do przyszłej niedzieli. 4 września na Mszy świętej dziecięcej je poświęcimy. Zapraszamy!
 1. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Rzymu od 24 września do 1 października.
 1. W imieniu Parafian dziękujemy pewnej Rodzinie za przekazanie złotego pierścionka jako wotum do obrazu ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Bóg zapłać!
 1. W minionym tygodniu zmarła w naszej Parafii Śp. +  Anna Bania l.61.