XXIII  NIEDZIELA   ZWYKŁA

 1. Dzisiaj jest dwudziesta trzecia niedziela zwykła w roku liturgicznym.
 1. Spotkanie i zmiana Tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.00, potem Msza święta.
 1. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcji Caritas „ Wyprawka Szkolna 2016 – Tornister pełen uśmiechu” dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej Parafii. Udało się przygotować rekordową ilość , jak dotychczas, 78 plecaków z przyborami szkolnymi. Na Mszy świętej dziecięcej zostaną poświęcone. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom! Dziękujemy szczególnie P.Bogumile wraz z gronem Osób i wolontariuszy przy Niej skupionym, naszym ministrantom, za trud i poświęcenie w tej akcji. Niech sam Pan Bóg będzie dla Was nagrodą. Bóg zapłać!
 1. W poniedziałek, pierwszy miesiąca, zapraszamy członków Bractwa Szkaplerznego i sympatyków na modlitwy i Mszę świętą od godz. 16.00 oraz po Eucharystii na spotkanie.
 1. W środę w kościele św. Stanisława w Czeladzi o godz. 10.00 odbędzie się pielgrzymka chorych z naszej diecezji jak pamiętamy z komunikatu.
 1. W piątek, 9 września, o godz. 20.00 odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest dziecka w tym miesiącu.
 1. W sobotę,10 września,odbędzie się spotkanie dla wolontariuszy o godz. 10.00 na plebani.
 1. W przyszłą Niedzielę na Mszy świętej dziecięcej o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klas pierwszych. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z ich rodzicami.
 1. Dzieci, które od dnia 1 września br. rozpoczynają naukę w klasach pierwszych szkół podstawowych będą przyjmować Pierwszą Komunię Świętą pod koniec klasy trzeciej.
 1. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 12.00 modlić się będziemy za naszą Ojczyznę oraz za NSZZ Solidarność z okazji XXXVI rocznicy powstania związku na terenie Będzina. Po Eucharystii będzie procesyjne przejście do Krzyża Katyńskiego i pamiątkowych tablic na dalszą wspólną modlitwę. Dlatego Msza święta chrzcielna we wrześniu jest wyjątkowo o godz. 10.30.
 1. Także w przyszłą Niedzielę przedstawiciele Fundacji Promyk z Sosnowca po Mszach świętych będą kwestowali na zbiórkę środków umożliwiających operację oczu 8-niej Darii Sierakowskiej, której grozi ślepota.
 1. W ramach diecezjalnej pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej z naszego dekanatu jest organizowany wyjazd przez parafię. św. Jana Chrzciciela dn. 17 września. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 1. Zaginął bagaż, zielono - czarny plecak z pieszej pielgrzymki do Częstochowy. Prosimy o kontakt w tej sprawie.
 1. Zapisy na pielgrzymkę do Rzymu zamykamy w tym tygodniu. Jeżeli nie będzie minimum 25 osób pielgrzymka nie dojdzie do skutku.
 1. W minionym tygodniu zmarły w naszej Parafii Śp. +  Grażyna Opiłka l.65 i Wanda Sroka l.82.