XXV  NIEDZIELA   ZWYKŁA

 1. Dzisiaj jest dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku liturgicznym.
 1. Po Mszy świętej jest ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. Serdeczne Bóg zapłać za to wsparcie dla poszkodowanych!
 1. W czwartek, 22 dnia miesiąca, po Mszy świętej wieczornej odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Rity. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. Także w czwartek o godz.19.00 w dolnym kościele odbędzie się wspólne spotkanie z rodzicami dzieci, które pragną przystąpić do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii świętej ze Szkół Podstawowych Nr 11 i 13.
 1. W piątek o godz.16.30 na plebani odbędzie się próba scholki dziecięcej.
 1. W sobotę o godz. 6.00 będzie się Msza święta dla pielgrzymów udających się do Rzymu.
 1. Projekt Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy. To już 8 edycja w naszym mieście, a 16 w Polsce. Jeśli masz ukończone 17 lat, masz w sobie chęć   dzielenia się pomocą, chcesz się rozwijać i brać udział w szkoleniach to zapraszamy na stronę www.superw.pl
 1. Komunikaty Prezydium Konferencji Episkopatu Polski odnośnie Prawa do wolnej niedzieli oraz Kampanii Przekażmy sobie znak pokoju, który rozmywa jednoznaczne wymagania Ewangelii są zamieszczone na tablicy ogłoszeń. Odsyłamy zainteresowanych do zapoznania się z ich treścią.
 1. Zaproszenie na pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w sobotę i niedzielę jest na plakacie informacyjnym na tablicy ogłoszeń.
 1. W tym tygodniu przystąpimy do krystalizacji posadzki marmurowej w kościele i w prezbiterium. Prace będzie wykonywała firma z Kalisza korzystając z komponentów szwedzkich. W prezbiterium zostaną usunięte wżery w marmurze. Posadzka marmurowa będzie zeszlifowana, a potem impregnatami zabezpieczona. Na kościele będzie regeneracja i krystalizacja posadzki. Dlatego od poniedziałku do soboty wszystkie Msze święte i nabożeństwa będą się odbywały tylko w dolnym kościele. Górny kościół będzie wyłączony z kultu. Za to utrudnienie przepraszamy. W przyszłą niedzielę mamy nadzieję na podziwianie efektu tych prac. Jednocześnie dziękujemy za ofiarność Parafian, która umożliwia nam takie działania. Bóg zapłać za składane ofiary do kopert!
 1. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. +  Krystyna Gołębiowska l.81, Halina Januszewska l.87, Aleksander – Zbigniew Bazyszyn l.74, Ewa Paciej l.60, Władysława Marchewka l.72