XXVI  NIEDZIELA   ZWYKŁA

 1. Dzisiaj jest dwudziesta szósta niedziela zwykła w roku liturgicznym.
 1. W czwartek obchodzą imieniny Ks. wikariusz Michał Langer i P. organista Michał Fiuk. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Ich intencjach na Mszy świętej o godz. 18.00. Składamy Im najlepsze życzenia wraz z opieką Przemożnego Patrona Michała Archanioła.
 1. W piątek o godz. 21.00 odbędzie się ostatni w tym roku Apel Jasnogórski, na który serdecznie zapraszamy. Od przyszłej niedzieli nie ma Mszy świętej o godz. 20.30.
 1. W piątek o godz.16.30 na plebani odbędzie się próba scholki dziecięcej.
 1. Od 1 października, czyli od soboty, zaczynamy codzienne Nabożeństwa Różańcowe w naszej Parafii o godz. 17.30. W dni od poniedziałku do piątku z wiodącym udziałem dzieci i młodzieży, a w soboty i w niedzielę z przewodnictwem osób starszych. Za publiczne odmawianie różańca można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dla dzieci są przygotowane plansze z obrazkami.
 1. Także w te sobotę, pierwszą miesiąca, po Mszy o godz. 7.00 odbędzie się nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. Rano od godz. 9.00 jeździmy do chorych z posługą sakramentalną w/g listy. Po wieczornej Eucharystii Grupa Modlitewna zaprasza na czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim i Mszą świętą o godz. 21.00 z adoracją relikwii św. O. Pio.
 1. Dziękujemy naszym wolontariuszom za zaangażowanie w zbiórkę w minioną niedzielę i samym ofiarodawcom na rzecz osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Zebrano 2022, 37 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!
 1. Projekt Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy. Jeśli masz ukończone 17 lat, masz w sobie chęć dzielenia się pomocą, chcesz się rozwijać i brać udział w szkoleniach to zapraszamy na stronę www.superw.pl 
 1. W pierwszą niedzielę października będziemy zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła Caritas, m.in.: schronienie dla ponad 200 osób każdego dnia, w tym także dzieci, ciepły posiłek, który dla wielu jest jedynym w ciągu dnia, rehabilitację niepełnosprawnych, opiekę nad dziećmi i osobami starszymi.
 1. Mamy za sobą ukończony etap krystalizacji posadzki marmurowej w kościele. Dziękujemy wszystkim Osobom zaangażowanym we wczorajsze sprzątanie wnętrza naszego Sanktuarium. Efekty są widoczne dla każdego. Nie była to najtańsza inwestycja, ale przed jesienno – zimową aurą raczej konieczna dla ugruntowania jakości posadzki marmurowej i dalszej przyszłości tego kamienia w świątyni. Jednocześnie dziękujemy za ofiarność Parafian, która umożliwia nam podejmowanie takich działań. Bóg zapłać za składane ofiary szczególnie do kopert i na tacę. 
 1. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. +  Marianna Szklarek l.77, Andrzej Kaniewski l.62, Jan Mazur l.74, Stanisław Siudak l.98, Mateusz Dąbrowski l.22, Mateusz Wyjadłowski l.19.