XXVII  NIEDZIELA   ZWYKŁA

 1. Dzisiaj jest dwudziesta siódma niedziela zwykła w roku liturgicznym.
 1. Także dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic, a potem Eucharystia w intencji Rodziny Różańcowej z naszej Parafii.
 1. Po Mszach świętych są zbierane ofiary do puszek. które zostaną przeznaczone na dzieła Caritas, m.in.: schronienie dla ponad 200 osób każdego dnia, w tym także dzieci, ciepły posiłek, który dla wielu jest jedynym w ciągu dnia, rehabilitację niepełnosprawnych, opiekę nad dziećmi i osobami starszymi. Bóg zapłać za to wsparcie!
 1. W poniedziałek, pierwszy miesiąca, spotkanie, modlitwy i Msza święta Bractwa Szkaplerznego o godz. 16.00 w kościele.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek w modlimy się za kapłanów i o powołania do kapłaństwa. W piątek nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy o godz. 7.00 i po Mszy o 18.00. Spowiedź święta pierwszopiątkowa od godz. 17.00.
 1. W piątek przypada ósma rocznica śmierci Ks. Bp Adama Śmigielskiego. Pamiętajmy w modlitwie o pierwszym Pasterzu naszej diecezji. Niech dobry Bóg da Mu udział w radościach nieba.
 1. Codzienne Nabożeństwa Różańcowe w naszej Parafii są o godz. 17.30. W dni od poniedziałku do piątku z wiodącym udziałem dzieci i młodzieży, a w soboty i w niedzielę z przewodnictwem osób starszych. Za publiczne odmawianie różańca można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dla dzieci są przygotowane plansze z obrazkami.
 1. W piątek o godz. 20.00 na plebani odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest swych dzieci w tym miesiącu.
 1. Od poniedziałku można zamawiać intencje Mszy św. na 2017r.
 1. Projekt Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy. Jeśli masz ukończone 17 lat, chcesz się rozwijać i brać udział w szkoleniach to zapraszamy na stronę www.superw.pl.
 1. Dziękujemy za ofiarność Parafian w spłacie krystalizacji posadzki na kościele. Bóg zapłać za składane ofiary do kopert i na tacę. 
 1. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Zbigniew Piwowarczyk l. 80, Stanisław Piłat l. 73, Grażyna Materka l. 71.