1. Dzisiaj jest dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym.
 1. Po Mszy świętej jest liczenie wiernych. Prosimy o powolne wychodzenie z kościoła.
 1. Dzisiaj o godz. 18.00 w kościele Serca Pana Jezusa na Ksawerze odbędzie się Msza święta dla osób stanu wolnych o wybór dobrego męża / żony. Szczegóły są na plakacie.
 1. We wtorek, obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia.
 1. W sobotę, 22 dnia października, obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
 1. Także w tym dniu, po wieczornej Mszy świętej odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Rity i poświęcenie Jej obrazu dla naszej Parafii ufundowanego przez naszych pielgrzymów do Rzymu, którzy byli w Cascii oraz w miejscu urodzenia świętej.
 1. Codzienne Nabożeństwa Różańcowe w naszej Parafii są o godz. 17.30. W dni od poniedziałku do piątku z wiodącym udziałem dzieci i młodzieży, a w soboty i w niedzielę z przewodnictwem osób starszych. Za publiczne odmawianie różańca można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Należy jednak pięć dziesiątek odmówić w sposób ciągły i z modlitwą połączyć pobożne rozważanie tajemnic. Dla dzieci są przygotowane plansze z obrazkami.
 1. Przyjmujemy na wypominki na 2017 rok. W naszej Parafii modlimy się za zmarłych przez cały rok przed niedzielnymi Mszami świętymi o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00. Od 1 do 8 listopada są wypominki oktawalne z różańcem świętym o godz. 17.00 i Mszą świętą o 18.00 w intencji zmarłych, których polecamy Panu Bogu podczas tej modlitwy.
 1. Trwa nabór wolontariuszy do XVI edycji Szlachetnej Paczki.
 1. Na zbiórkę do puszek Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w minioną niedzielę zebrano 2 196.08 zł. Dziękujemy za wsparcie wszystkim Ofiarodawcom jak i samej młodzieży zaangażowanej w tej akcji. Serdeczne Bóg zapłać!
 1. Dziękujemy także za ofiarność Parafian i poszczególnych rodzin za dary na spłatę kosztów krystalizacji posadzki na kościele. Dalej są kontynuowane prace przy czyszczeniu i malowaniu metalowych przęseł płotu. Dziękujemy za wszystkie ofiary na tace i w kopertach składane na te cele. Serdeczne Bóg zapłać!
 1. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Barbara Wójcik l.75, Anna Koza l.65, Jacek Piórkowski l.63, Jerzy Zydorczyk l.77, Mieczysław Pozłutka l.83, Regina Mucha 67, Irena Gliwińska l.80, Anna Wilkusz l.73, Grażyna Więcławek l.48, Bronisław Zakrzewski l.73.